10.02.2017/03:36

Sieć Dino chce zdążyć z debiutem giełdowym w II kw. 2017 r.

Sieć handlowa Dino, która zarządza siecią ponad 630 supermarketów złożyła 5 grudnia 2016 r w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny spółki. Można się spodziewać, że do jego zatwierdzenia może dojść w najbliższych tygodniach. - Chcemy zadebiutować na warszawskiej giełdzie tak szybko jak to będzie możliwe. Realna jest I połowa br. – mówi Szymon Piduch, prezes sieci Dino.

Biorąc pod uwagę fakt, że Dino ciągle czeka na zatwierdzenie prospektu można założyć, że jedna z największych krajowych sieci supermarketów wejdzie na parkiet II kw. 2017 r. Taki scenariusz potwierdził prezes sieci Dino.

Przypomnijmy, że Polish Sigma Group, z grupy Enterprise Investors, chce sprzedać w ramach oferty publicznej do 4,804 mln akcji serii A grupy Dino Polska.

Według Szymona Piducha, ze względu na sytuację na rynku kapitałowym debiut Dino będzie prawdopodobnie największym IPO planowanym w 2017 r. Oferta nie będzie obejmować emisji nowych akcji.

Właścicielem 51proc. akcji jest założyciel spółki, Tomasz Biernacki, pozostałe 49 proc. posiada pośrednio fundusz Polish Enterprise Fund VI zarządzany przez Enterprise Investors.

Grupa Dino zarządza siecią ponad 630 supermarketów proximity, zlokalizowanych głównie w zachodniej części Polski, o średniej powierzchni sali sprzedaży wynoszącej ok. 400 mkw. Większość sklepów Dino jest zlokalizowana w mniejszych miejscowościach, małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast, w lokalizacjach dogodnych dla klientów, najczęściej w pobliżu miejsc ich zamieszkania oraz o dużym natężeniu ruchu samochodowego i pieszego.

Sklepy oferują klientom ok. 5 tys. pozycji asortymentowych (tzw. SKU), w większości produktów pod znanymi markami oraz z naciskiem na ofertę produktów świeżych. Grupa oferuje kluczowe produkty w cenach podobnych jak w największych sieciach dyskontowych w Polsce. Jednym z najważniejszych aspektów, które odróżniają grupę od sieci dyskontowych jest posiadanie stoisk mięsnych z obsługą w każdym sklepie. W skład grupy wchodzi także zakład mięsny Agro-Rydzyna.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.