17.09.2020/14:53

Sieć dyskontów Action otwiera swój 80. sklep w Polsce

17 września 2020 roku sieć dyskontów niespożywczych Action otworzyła swój pierwszy sklep w Chorzowie, to jednocześnie 80. placówka tej sieci w Polsce.

Nowy market sieci Action znajduje się przy ul. 3 Maja 169, niedaleko granicy ze Świętochłowicami. Oferuje ponad 6 000 produktów z aż 14 kategorii. – Debiut w Chorzowie jest dla nas podwójnie ważny. Przede wszystkim bardzo chcieliśmy wprowadzić tu markę Action i cieszymy się, że udało nam się pozyskać lokalizację, która jest dogodna nie tylko dla lokalnej społeczności, ale także dla mieszkańców pobliskich Świętochłowic. Dodatkowo chorzowski sklep jest naszym 80. marketem w całej Polsce i kolejnym ulokowanym w dużym mieście – mówi Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska.

Dzięki lokalizacji przy jednej z głównych ulic Chorzowa, sklep Action jest bardzo dobrze skomunikowany z centrum miasta oraz ze Świętochłowicami. Na odwiedzających czeka duży, wygodny parking na ponad 200 samochodów ze stacją paliw. W pobliżu znajduje się obiekt z dużym marketem spożywczym oraz aptekami, sklepem sportowym i drobnymi punktami usługowymi. Action świetnie uzupełnia więc lokalną ofertę handlową.

Sklep zajmuje powierzchnię ponad 1190 mkw. i oferuje klientom artykuły do pielęgnacji ciała, środki czystości, odzież, zabawki oraz artykuły gospodarstwa domowego, wyposażenia wnętrz i dla zwierząt, a także przekąski i napoje. 2/3 asortymentu dynamicznie rotuje, a ponadto w każdym tygodniu na półkach pojawia się ponad 150 nowych produktów.

Action to międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych z 1600 sklepami w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii i Polsce. We wszystkich krajach zapewnia pracę ponad 50 000 osób, z czego 41 000 jest zatrudnionych bezpośrednio przez Action. W 2019 roku całkowita sprzedaż netto wyniosła 5,1 mld euro. Około jedna trzecia z ponad 6000 produktów w sklepach Action jest częścią standardowego asortymentu. Cała reszta szybko się zmienia, a dodatkowo każdego tygodnia firma wprowadza na półki ponad 150 nowych artykułów. Asortyment obejmuje produkty z 14 kategorii: dekoracje, DIY, zabawki i rozrywka, hobby, multimedia, artykuły gospodarstwa domowego, ogród, pranie i sprzątanie, żywność i napoje, pielęgnacja ciała, zwierzęta domowe, sport, odzież i pościel. Action ma obecnie 80 sklepów w Polsce i zatrudnia tu ponad 1000 osób.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także