07.05.2020/12:41

Sieć dyskontów niespożywczych Action realizuje cele ekspansji na 2020 r.

Sieć Action otworzyła ostatnio na polskim rynku cztery nowe sklepy – w Zabrzu, Łodzi, Szczecinie i Andrychowie. Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, firma realizuje swoje cele na 2020 rok zakładające wzmocnienie obecności w Polsce południowo-zachodniej oraz rozwój w głąb kraju.

– Wszystkie nowe sklepy Action zlokalizowane są w parkach handlowych, dlatego udało nam się otworzyć je zgodnie z planem, pomimo zewnętrznych trudności związanych z pandemią. Wybieramy takie miejsca, które są blisko naszych klientów, aby mogli szybko i łatwo się do nich dostać. W obecnych czasach to szczególnie ważne – podkreśla Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska.

– Rozwój w głąb kraju, a także w dużych aglomeracjach jest jednym z kluczowych celów Action na ten rok, dlatego szczególnie cieszy nas obecność w Łodzi i Szczecinie. Sklep w Parku Handlowym Mieszka to nasza pierwsza lokalizacja na Pomorzu. Ostatnie otwarcia są dla nas bardzo ważne nie tylko z punktu widzenia rozbudowy sieci w Polsce. Umożliwiają nam także wywiązanie się ze zobowiązań w stosunku do naszych partnerów biznesowych oraz pracowników, których zatrudniliśmy wcześniej do nowych sklepów – dodaje Sławomir Nitek.

Action to międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych z ponad 1550 sklepami w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii i Polsce. We wszystkich krajach zapewnia pracę ponad 50 tys. osób, z czego 41 tys. jest zatrudnionych bezpośrednio przez Action. W 2019 roku całkowita sprzedaż netto wyniosła 5,1 mld euro. Action posiada obecnie 67 sklepów w Polsce i zatrudnia tu ponad 1000 osób.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.