30.04.2020/13:06

Sieć Empik wypowie umowy ponad 40 galeriom handlowym. Firma stawia na e-commerce

Ze względu na pandemię i jej ekonomiczne skutki zarząd Empiku podjął decyzję o odstąpieniu od ponad 40 umów najmu w galeriach handlowych. Oznacza to, że te lokalizacje nie zostaną otwarte 4 maja.

Empik nie wyklucza dalszych wypowiedzeń umów w lokalizacjach, w których przy obecnych warunkach najmu prowadzenie rentownej działalności będzie trwale niemożliwe. Obecnie prowadzone są negocjacje w zakresie modyfikacji warunków najmu, odzwierciedlających nową rzeczywistość ekonomiczną.

Grupa Empik prognozuje, że ze względu na stan epidemii, który będzie polską rzeczywistością przez kolejne kilkanaście miesięcy, centra handlowe zanotują znaczące spadki odwiedzalności. Nowy reżim sanitarny, zamknięte kina, ograniczony dostęp do stref fitness i rozrywki, foodcourtów, a także potencjalne bankructwa mniejszych sieci, spowodują, że duże centra handlowe stracą znacząco na swojej atrakcyjności.

Jednocześnie trwale zmienią się zakupowe nawyki części klientów, którzy coraz chętniej i częściej będą korzystać z zakupów online. Już teraz Empik notuje trzycyfrowe wzrosty w sprzedaży online i digital, której udział w 2019 zbliżył się do 40% obrotów, a w tym roku oczekiwany jest jego dalszy znaczący wzrost. Firma zapowiada dalsze inwestycje w tym obszarze.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Katolicki kraj 02.05.2020

    Ciekawy sposób na współpracę.

  • Ob serwator 30.04.2020

    @Adams, nie im tylko WSZYSTKIM. Więksi wesprzą mniejszych- osiągną swoje. Mniejsi wesprzą większych- dstaną mniej ale też swoje. Mam 4 sklepy u różnych wynajmujących i nawet nie myślę płacić tyle ile dotychczas. Wstrzymałem wszystkie polecenia zapłaty. Moi sąsiedzi wysłali wypowiedzenia, ja też zlikwiduję nierentowny sklep. Chcą mnie zatrzymać to niech teraz ustąpią. 15 lat przepłacałem. Mam w E.., A..., U... i idę na wojnę z wynajmującymi, choć mam tylko 4 sklepy. Wiem, że może nie wygram ale nie zniszczą mnie

  • Adams 30.04.2020

    Ciekawie się robi, taką samą akcję zrobiło LPP. Galerie będą musiały szukać porozumienia i obniżyć im czynsz

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.