20.12.2018/12:48

Sieć Jula otwiera w Polsce biuro zakupowe na region Europy Środkowo-Wschodniej

Z początkiem stycznia 2019 roku sieć szwedzkich multimarketów Jula otworzy w Warszawie nowe biuro zakupowe. Będzie to nowa spółka - Jula CEE Sp. z o.o. Stanowić ona będzie część globalnej struktury zakupowej firmy i będzie trzecią, po Szwecji i Chinach, jednostką sourcingową na świecie. Spółka będzie odpowiedzialna za rozwój i koordynację współpracy z dostawcami z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Nowe biuro będzie integralną częścią Global Sourcing, globalnej struktury zakupowej firmy oraz trzecim po Szwecji i Chinach tego typu ośrodkiem na świecie. Decyzja o otwarciu biura w Warszawie to potwierdzenie ambitnych zamiarów rozwoju marki Jula w tym regionie.

Nowe biuro zakupowe będzie odpowiedzialne za wszelkie aspekty relacji z dostawcami w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym: negocjacje umów, kontrolę jakości i opiekę nad łańcuchem dostaw.

- Stworzenie dobrych warunków do rozwoju biznesu z dostawcami w Polsce i Europie
Środkowo-Wschodniej jest dla nas niezwykle istotne. Dzięki tej decyzji pojawią się możliwości dla producentów na dostarczanie towarów do sklepów Jula także na rynki skandynawskie – mówi Lars Bergmann, Director Global Sourcing, CEO Jula CEE.

Roman Guźniczak, Head of Sourcing Office Jula CEE dodaje: - To również potwierdzenie, że Jula dostrzega potencjał krajów Europy Środkowo Wschodniej i chce się w tym regionie rozwijać - wyjaśniają oraz Roman Guźniczak, Head of Sourcing Office.

Jednocześnie firma kontynuuje ekspansję sieci sprzedaży na trzech rynkach: rodzimym szwedzkim, polskim oraz norweskim. W Polsce kraju Jula aktywnie poszukuje nowych lokalizacji dla kolejnych multimarketów.

- W 2019 roku pojawią się kolejne sklepy z logo Jula i jest wielce prawdopodobne, że setny market grupy Jula  zostanie otwarty właśnie w naszym kraju – opowiada Tomasz Wienke, dyrektor zarządzający Jula Poland.

Asortyment sklepów Jula oparty jest w większości o marki własne, które cechuje wysoka – taka, jak w Szwecji – jakość. W Polsce firma posiada 12 multimarketów zlokalizowanych w 11 dużych miastach. Wiosną 2017 roku Jula otworzyła sklep internetowy. Jula to szwedzka firma rodzinna z siedzibą w Skara, założona w 1979 roku przez Larsa-Gӧrana Blanka oraz Karla-Johana Blanka. Pierwszy multimarket w naszym kraju spółka otworzyła w 2011 roku.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • robs 22.04.2019

    już nie jest szefem jula w polsce

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.