01.09.2020/05:48

Sieć Lidl Polska została partnerem akcji wspierania Polaków zamieszkujących na Kresach Wschodnich

Sieć Lidl została partnerem strategicznym kampanii Rodacy Bohaterom, której pomysłodawcą i koordynatorem jest Stowarzyszenie Odra-Niemen. Celem kampanii jest wspieranie Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich.

W ramach kampanii zbierane są dary dla Polaków zamieszkujących Kresy Wschodniej – tereny dawnej Rzeczpospolitej Polskiej. Potrzebne są przede wszystkim trwałe produkty spożywcze – kasza, makaron, ryż, konserwy, słodycze, puszkowane warzywa i owoce, a także cuker, kakao, kawa i herbata. Ponadto darczyńcy mogą przekazywać różne produkty chemii gospodarczej.

Rodacy Bohaterom to program stworzony w 2010 roku przez Stowarzyszenie Odra-Niemen, dzięki spotkaniu z płk. Weroniką Sebastianowicz, prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi. Rozpoczęto od zbiorki darów na święta pod nazwą “Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach”. Obecnie Rodacy Bohaterom to obok zbiórki darów dla weteranów, także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami.

Dotychczas stowarzyszenie przekazało blisko 33 tys. „Paczek Pamięci” i zebrało produkty spożywcze o łącznej wadze przekraczającej 410 tys. kg.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także