28.02.2017/05:58

Sieć Netto chce przyspieszyć ekspansję w Polsce i Szwecji

Władze grupy Dansk Supermarked planują nowe otwarcie dla sieci Netto na rynku duńskim, a także na pozostałych rynkach, na których działają sklepy dyskontera. Z firmy odchodzi Claus Juel-Jensen, który dotychczas nadzorował międzynarodowe operacje duńskiego operatora, a jego miejsce wkrótce zajmie nowy dyrektor, który będzie miał za zadanie wzmocnić pozycję firmy w Danii, ale także przyspieszyć ekspansję sieci w Polsce i Szwecji.

W ciągu ostatnich lat sieć Netto zbudowała mocne fundamenty. Teraz władze grupy chcą  zwiększyć obecność swojej sieci na rynkach międzynarodowych, ale także rozwijać koncept dyskontowy na rodzimym rynku. Władze Dansk Supermarked uznały, że to dobry moment na zmianę menadżera sieci Netto, na osobę która będzie miała świeże spojrzenie na czekające firmę wyzwania.

Z Netto po prawie 25 latach odchodzi Claus Juel-Jensen, który przez ostatnie 11 lat nadzorował międzynarodowe operacje duńskiego operatora, a jego miejsce tymczasowo zajmie Morten Nielsen Moberg. - Claus Juel-Jensen poświęcił sieci Netto prawie 25 lat, przez 11 lat nadzorował operacje sieci na czterech międzynarodowych rynkach. Niemal każdego roku prowadzone przez niego spółki zwiększały przychody oraz zyski. Dziś Netto jest największą i najbardziej dochodową siecią w Danii z dużym potencjałem wzrostu poza rodzimym rynkiem – powiedział Per Bank, CEO Grupy Dansk Supermarked.

Jeszcze w tym roku zarządzanie międzynarodowymi operacjami Netto w Polsce, Niemczech, Szwecji i Danii przejmie nowy dyrektor. Per Bank stawia przed nowym menadżerem stawia jasne cele. - W najbliższych latach będziemy się koncentrować się na zapewnieniu naszym duńskim klientom jeszcze większego komfortu zakupów, chcemy także odświeżyć koncept sklepu Netto. Ponadto zwiększamy tempo ekspansji w Szwecji i Polsce, będziemy także chcieli utrzymać silną pozycję w Niemczech – wylicza CEO Grupy Dansk Supermarked.

Należąca do duńskiej grupy Dansk Supermarked sieć dyskontów Netto działa w Polsce już 22 lata. W tym czasie wypracowała pozycję jednego z największych operatorów detalicznych w naszym kraju. Firma ma w Polsce ponad 360 sklepów w Polsce i trzy magazyny dystrybucyjne, zatrudnia ponad 5 tys. osób. Poza Polską sieć obecna jest w Danii, Szwecji, Niemczech.

Kliknij i przeczytaj także:

Sieć Netto chce w 2017 r. zmodernizować większość swoich sklepów w Polsce

Sieć Netto rozwija nowy koncept sklepu w Polsce – wywiad / galeria zdjęć

W 2017 r. Netto przyspieszy z rozwojem sieci. Główny priorytet to jednak modernizacja sklepów

Netto wprowadziło Półkę Zdrowia do wszystkich sklepów

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.