29.04.2018/09:42

Sieć Sfinks rozszerza współpracę z Grupą Żywiec

Sfinks Polska, spółka zarządzająca sieciami Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło i WOOK, podpisała umowę o współpracy z Grupą Żywiec. Na jej bazie w lokalach Sfinks Polska sprzedawane będzie piwo, piwo bezalkoholowe oraz cydr wyłącznie z oferty Grupy Żywiec. Umowa została zawarta począwszy od 27 października 2018 roku.

Jednocześnie Grupa Żywiec i Sfinks Polska zawarły aneks do umowy zakupu sieci Piwiarnia Warki w zakresie przeniesienia zapłaty 5,7 mln zł  w celu wsparcia Sfinks Polska w szybszym wzroście skali działania.

­- Z Grupą Żywiec już mamy wspólna historię, która wynika z włączenia w zeszłym roku do naszego portfolio Piwiarni Warki. Zdecydowaliśmy się rozszerzyć współpracę także na nasze pozostałe marki, w tym Sphinx czy Chłopskie Jadło. Otrzymaliśmy z Grupy Żywiec nie tylko bardzo dobrą ofertę, ale także wsparcie w postaci uwolnienia gotówki. Umożliwi to szybszy rozwój, a tym samym wesprze wspólny biznes. Jestem przekonany, że to nie jest nasze ostatnie słowo i wspólnie wypracujemy kolejne rozwiązania pozwalające na wzrost udziału naszych spółek w rynku oraz współpracę przez długi okres  – mówi Sylwester Cacek, prezes zarządu Sfinks Polska.

Sfinks Polska zarządza 175 lokalami gastronomicznymi na terenie Polski, w tym siecią 91 restauracji Sphinx (segment casual dining), 66 pubami Piwiarnia Warki (segment gastro pubów), 11 restauracjami Chłopskie Jadło (segment casual dining) i 2 restauracjami WOOK (segment casual dining), 3 restauracjami Fabryka Pizzy oraz kultowym pubem Bolek w Warszawie. Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.