03.02.2020/20:18

Sieć stacji paliw Moya chce w 2020 r. zwiększyć liczbę placówek o 50

Anwim, właściciel sieci stacji paliw Moya, chce powiększyć sieć swoich stacji paliw o 50 placówek netto. To tempo rozwoju zakładane na najbliższe lata – relacjonuje wypowiedź dla ISBnews członka zarządu spółki, dyrektora ds. sprzedaży i rozwoju sieci Moya, Pawła Grzywaczewskiego, portal money.pl.

Sieć w długoterminowym planie rozwoju zakłada osiągnięcie liczby 350 stacji do końca 2023 r. Prognozowana obecnie dynamika jest dwukrotnie wyższa od potrzebnej do realizacji tego celu. Jednak założeń na 2019 rok nie udało się osiągnąć – zamiast planowanych 250 stacji, stan posiadania wyniósł tylko 240, choć kilka obiektów było już gotowych do uruchomienia, czekały tylko na koncesję. Dlatego obecnie firma Anwim hamuje entuzjazm i trzyma się bardziej realistycznych planów.

Rozwój sieci wstrzymują procedury administracyjne – pozwolenia na budowę na kupionych bądź dzierżawionych działkach. Sieć franczyzowa rozwija się zgodnie z planem – liczy już 200 lokalizacji. Paweł Grzywaczewski wyciąga wnioski z przeszłości i woli trzymać się bezpiecznych założeń i ewentualnie wyprzedzać plany niż nie realizować zbyt ambitnych zamierzeń.

Spółka Anwim na koniec 2019 r. liczyła 240 placówki i była szóstą największą siecią na silnie zmonopolizowanym przez wielkie koncerny rynku.

Źródło: money.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.