18.06.2020/11:09

Sieć Stokrotka rozpoczyna pilotaż kas samoobsługowych

Stokrotka inwestuje w automatyzację obsługi, rozpoczynając wrażanie kas samoobsługowych w wybranych sklepach na terenie całego kraju. Pierwsze kasy pojawią się jeszcze w tym tygodniu w Lublinie. W sumie do końca lipca firma zainstaluje 100 kas w 43 sklepach w największych miastach w Polsce.

- Dynamiczny rozwój naszych sklepów nie byłby możliwy bez inwestycji, w tym również tych, które dotyczą procesów związanych z automatyzacją sprzedaży oraz obsługi klientów. Wprowadzenie kas samoobsługowych nie tylko zwiększy komfort dokonywania zakupów i zapewni oszczędność czasu, ale również będzie wsparciem dla pracowników Stokrotki w ich codziennej pracy – podkreśla Łukasz Olszewski, dyrektor Działu Wsparcia i Rozwoju sieci Stokrotka.

Wszystkie kasy samoobsługowe wyróżnia nowoczesne, intuicyjne oprogramowanie, zapewniające klientom łatwość i szybkość użytkowania. Każda kasa posiada duży monitor obsługowy, wagę kontrolną czy miejsce na dodatkową torbę/torebkę. Początkowo będzie można dokonywać w nich płatności kartą, z czasem dojdą kolejne formy płatności. W razie potrzeby, przy ich obsłudze klienci będą mogli liczyć na pomoc pracowników sklepów.

 
 
 
 
 

- Jesteśmy przekonani, że ta dodatkowa forma obsługi zwiększy komfort klientów i skróci czas dokonywania zakupów. Spodziewamy się, że docelowo z tego rozwiązania będzie korzystać co trzeci z klientów Stokrotki. Jesteśmy przygotowani na to, aby w następnych  miesiącach instalować kasy samoobsługowe w kolejnych lokalizacjach. – dodaje Łukasz Olszewski.

Sieć Stokrotka powstała w 1994 roku w Lublinie, dziś swoim zasięgiem obejmuje ponad 650 sklepów zlokalizowanych na osiedlach, w mini-centrach i galeriach handlowych w całej Polsce. Stokrotka rozwija się bardzo dynamicznie, otwiera ponad 100 sklepów rocznie, w formatach dopasowanych do każdego Klienta: Stokrotka Supermarket, Market, Optima i Express a także sklep internetowy click&collect, jest sprawdzonym partnerem w biznesie dla franczyzobiorców. Spółka posiada nowoczesne Centra Dystrybucji, własne zaplecze logistyczne i sieć magazynów regionalnych w całej Polsce. Od 2018 r. Stokrotka Sp. z o.o. wchodzi w skład litewskiej grupy handlowej Maxima.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.