10.08.2018/17:14

Sieć Textilmarket wychodzi na prostą.Spółka ma porozumienie z bankami

Firma TXM, właściciel sieci Textilmarket, doszła do porozumienia z bankami, dzięki czemu udało się pozyskać pieniądze niezbędne dla kontynuowania działalności.

Porozumienie zostało zawarte z bankami PKO BP oraz ING. Jak zadeklarowało TXM, nie ma ono charakteru wiążącego, ale jego postanowienia zostaną zawarte w aneksach do umów kredytowych, pod warunkiem wydania przez struktury wewnętrzne banków zgody na takie działanie.

Jak podała spółka, aktualnie firma boryka się z wysokim poziomem zobowiązań handlowych. Na ratunek ruszyli akcjonariusze, pod jednym warunkiem - utrzymanie przez banki dostępności produktów przez co najmniej 12 miesięcy. Zawarte porozumienie to umożliwi.

Zgodnie z porozumieniem ING będzie udostępniał przez 12 miesięcy (nie dłużej niż do 30 listopada 2019 roku) kredyt w wysokości 31 mln złotych oraz gwarancje, a PKO BP limit kredytowy w wysokości 42 mln złotych oraz gwarancje.

By porozumienie z bankami weszło w życie, akcjonariusze muszą dokapitalizować TXM co najmniej 25 mln złotych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.