14.09.2016/10:56

Sieci Chorten i Fresz łączą siły

Jak dowiedziały się „Wiadomości Handlowe”, Grupa Chorten nawiązała współpracę z Grupą Fresz. Powstała nowa spółka, korzystająca z synergii obu podmiotów.

Grupa Chorten tworzy ponad 750 placówek partnerskich oraz sklepów własnych, działających głównie w woj. podlaskim, lubelskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim i świętokrzyskim. Za Grupą stoi wyłącznie polski kapitał. Podobnie jest w przypadku grupy zakupowej Fresz, zrzeszającej 75 sklepów, operujących na terenie Warmii i Mazur. Połączenie sił obu podmiotów, ma pozwolić polskim sklepom na uzyskanie jak najkorzystniejszych warunków handlowych i realną konkurencję z zagranicznymi podmiotami. 

W wyniku nawiązania współpracy powstanie nowa spółka – Chorten Warmia i Mazury, która będzie zorganizowana na wzór działającej już w ramach Grupy Chorten spółki Chorten Mazowsze. 

Jak udało się ustalić „Wiadomościom Handlowym”, sklepy Fresz przestaną działać pod obecnym szyldem, przejdą rebranding i zaczną korzystać z atrakcyjnych warunków handlowych, jakie ma Grupa Chorten (ponad 250 umów producenckich). Obecnie spółka Chorten Warmia i Mazury jest w trakcie organizacji. Likwidacja sklepów Fresz nie oznacza jednak definitywnego końca działalności grupy zakupowej Fresz. 

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Gandreyn 14.09.2016

  (Komentarz ocenzurowany przez moderatora. Prosimy o zachowanie kultury dyskusji na forum!)

 • uważny69 14.09.2016

  Jest w tekście: "W wyniku nawiązania współpracy powstanie nowa spółka z o.o., o osobnym NIPie - Chorten Warmia i Mazury"

 • 1234567890 14.09.2016

  A jak ta nowa spółka będzie się nazywać? Ktoświe?

 • Guzek 14.09.2016

  Wreszcie Polacy zaczynają ze sobą współpracować. Najpierw GH PL Plus, a teraz to. Tak trzymać! Inaczej zostaniemy skolonizowani przez Portugalczyków, Francuzów i Niemców i polski handel umrze.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.