25.01.2017/20:29

Sieci handlowe będą musiały oddzielnie eksponować produkty rolne o wysokiej jakości

Jacek Bogucki, wiceminister rolnictwa poinformował, że resort rolnictwa będzie pracował w tym roku nad przepisami nakazującymi sklepom oddzielne eksponowanie produktów rolnych o ponadstandardowej jakości.

Jak dywagował wiceminister „być może Polska powinna wrócić do osobnych polskich norm jakości żywności, trochę wyższych niż europejskich.”

Bogucki w środę podczas posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi prezentował informację o planowanych w 2017 r. działaniach wspierających promocję polskich produktów rolno-spożywczych na rynku krajowym.

Wiceminister powiedział, że Ministerstwo Rolnictwa analizuje możliwości prawne uściślenia na polskie potrzeby europejskich przepisów na temat oznaczenia kraju pochodzenia produktów spożywczych w dyskontach. (PAP)

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Beata 27.01.2017

    Proponuję jeszcze w każdym sklepie obowiązkowy obraz jaśnie nam oświeconego panującego Jarosława z Nowogrodzkiej.

  • Harnaś 26.01.2017

    A może jeszcze ustawa o lepszym sorcie i gorszym sorcie i prawach czy raczej braku praw tego gorszego ? Widzę, że pis rozwija swoją myśli filozoficzno-polityczną.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.