07.04.2023/09:58

Sieci handlowe interesują się automatami do odbioru opakowań. Producent urządzeń spodziewa się wzrostu zamówień

System kaucyjny w Polsce coraz bliżej. Jedna z firm rozważa rozbudowę zakładu w naszym kraju, w związku ze spodziewanym wzrostem zamówień na automaty do zbierania zużytych butelek – donosi „Puls Biznesu”.

Zdaniem Konrada Robaka, kierującego firmą Tomra Collecion, który pracuje w spółce niecały rok, podejście sklepów w tym czasie mocno się zmieniło. - Bardziej interesują się budową systemu, poszukują informacji i przygotowują się do jego wdrożenia – mówi „PB”.

- Części automatów produkowane są w fabryce w Mysłowicach. Być może czeka go rozbudowa, bo Tomra spodziewa się wzrostu zamówień nie tylko z Polski, ale także z innych krajów – mówi Konrad Robak.

Firma Tomra podaje, że zarządzający sieciami sklepów boją się, że rezerwacja miejsca na obsługę systemu kaucyjnego znacznie ograniczy powierzchnię sprzedaży. Przedsiębiorstwa, które już maja doświadczenie w aranżacji przestrzeni pod taką działalność, doradzają jak poradzić sobie ze zbiórką opakowań.

Według producenta maszyn do odbioru opakowań, niezależnie od tego kiedy system kaucyjny zostanie wprowadzony, zainteresowanie takimi automatami będzie rosło. Firma spodziewa się również zamówień z innych krajów.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także