29.12.2017/09:20

Sieci handlowe nie chcą, żeby klienci fotografowali ceny w sklepach

Skanowanie kodów kreskowych i fotografowanie cen w celu zestawienia ich z ofertami innych sklepów to coraz popularniejsza praktyka. Jak wykazało badanie platformy TakeTask i Sieci AdRetail, zdecydowana większość placówek wciąż zabrania tego swoim klientom. Obecnie aż 71 proc. badanych sklepów uniemożliwia wykonywanie takich czynności. Z analizy wynika, że najgorzej jest w drogeriach i hipermarketach.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • Szary 02.01.2018

  A jeśli towar jest wystawiony do sprzedaży z widoczną ceną to jakim prawem sklep zabrania skanowania kodu ? W ogóle jak słyszę ,że sklepy coś zabraniają to brzmi to jakoś dziwnie. Zabraniasz to będę kupował gdzie indziej. Swoją drogą w PL akcje konsumenckie skierowane na " karanie " sklepów przez odwracanie się od nich są nadal rzadkie ( ale ponieważ prędzej czy później i tak wszystko do nas trafia ) to i taki czas nastanie. Wysokie oczekiwania płacowe + wyedukowany klient + możliwość szybkiego porównywania cen bardzo mocno utrudni życie dużym sieciom handlowym .
  A tego ( trudnego życia ) tym sieciom w nadchodzących latach serdecznie życzę.
  Oby zysk Wam spadał rok do roku i oby było Wam trudno na rynku.

 • ;)prawnicy 29.12.2017

  Dlaczego z taką beztroską i łatwością pozbawia się klientów dostępu do wiedzy cenowej w sklepach. Tym samym pozbawia się prawa do zakupu towaru po najniższej cenie na rynku. Czy taka praktyka jest zgodna z prawem?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.