08.08.2018/14:52

Sieci handlowe nie płacą dostawcom na czas? UOKiK będzie interweniował

Producenci żywności, którzy nie otrzymują od sieci handlowych pieniędzy w uzgodnionym terminie, powinni zgłaszać się do UOKiK - zachęca Piotr Adamczewski, dyrektor delegatury UOKiK w Bydgoszczy, który koordynuje w urzędzie sprawy związane z ustawą o przewadze kontraktowej. Jak zapewnia, zgłoszone przypadki zostaną zweryfikowane w zakresie potencjalnego naruszenia przepisów tejże ustawy.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • xxxxx 13.08.2018

  Wiadomo, że chodzi o Wisebase - "Ostatnie, najnowsze postępowanie UOKiK z siecią handlową w roli głównej (które wciąż się toczy) dotyczy udostępnionego przez jedną z firm programu, który pozwala na zgłaszanie produktów kupcom. Producent może umieszczać swój produkt w programie, a po drugiej stronie kupiec decyduje, czy towar warty jest uwagi."

 • sieci 09.08.2018

  eurocash i jego praktyki... to dopiero byłby temat

 • sydney 08.08.2018

  sieci...popatrzcie na praktyki Eurocashu wobec dostawców....

 • Wpisz swój nick 08.08.2018

  Nie wiem, jak Państwo, ale ja mam wrażenie, że w delegaturze UOKiK, w Bydgoszczu, za obecnie nam panującej dobrej zmiany, prawdziwy szeryf się nam objawił. Boże miej w opiece te wszystkie łełrokosze, oszął, teska i inne kauflandy, żeby ktoś temu szeryfowi nie doniósł, co naprawdę łoni robią z dostawcami.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.