02.03.2021/13:46

Simon Amor prezesem Grupy Żywiec. Heineken wysyła do Polski człowieka od trudnych zadań

Z dniem 1 marca 2021 roku stanowisko prezesa Grupy Żywiec objął Simon Amor. Amor zastąpił na stanowisku Francoisa-Xaviera Mahota, który pełnił tę funkcję przez ostatnie 2 lata, w tym czasie grupa kontynuowała strategię budowania wartości, przyspieszając wzrost w segmencie premium z markami Heineken i Desperados. Spółka dokonała także integracji Browaru Namysłów.

Simon Amor wywodzi się ze struktur głównego akcjonariusza Grupy Żywiec, czyli koncernu Heineken. Nowy prezes karierę w Grupie Heineken zaczął w 2016 roku od funkcji dyrektora off trade i członka zespołu zarządzającego Heineken UE. W ostatnim czasie, od lipca 2020 roku, pełnił obowiązki dyrektora zarządzającego Heineken UK, prowadząc firmę przez koronakryzys oraz transformację związaną z zapobieganiem wpływowi Brexitu na jej działalność.

Przed dołączeniem do Grupy Heineken Simon Amor związany był z koncernem Colgate-Palmolive, w którym pełnił różne funkcje zarządcze. W latach 2011-2016 był dyrektorem sprzedaży odpowiedzialnym najpierw za Australię, a potem za Wielką Brytanię i Irlandię. Wcześniej zajmował stanowisko dyrektora ds. rozwoju klientów w Colgate-Palmolive Europe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także