08.09.2020/15:25

Sklep odmówił obsługi niewidomemu ministrowi. Trwa wyjaśnianie sprawy

Paweł Wdówik, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych poinformował, że sklep RTV Euro AGD w podwarszawskim Pruszkowie odmówił mu sprzedaży telefonu na raty ze względu na fakt, że jest osobą niewidomą. Sieć wyjaśnia już ten incydent. Sprawą zainteresował się już Rzecznik Praw Obywatelskich.

O sprawie informuje portal money.pl. Wdówik przyszedł do sklepu ze swoim niepełnoletnim synem i chciał kupić telefon. Okazało się, że cały proces nie będzie prosty. Pracownica sklepu poprosiła go o przyjście z pełnosprawną, dorosłą osobą, dodała także, że żaden z banków, z którymi współpracuje sklep nie zawiera umów z niewidomymi.

Za chwilę okazało się, że jeden z nich jednak zawiera takie umowy, jednak tylko w obecności osób trzecich. Poprosił więc o pomoc załogę sklepu, jednak, jak wynika z jego relacji, nikt nie zgodził się na to.

Ostatecznie minister wrócił do domu i bez problemu dokonał transakcji przez Internet, a o sprawie poinformował na Twitterze.

Zapytana przez money.pl sieć odpowiedziała, że wyjaśnia sprawę wizyty Pełnomocnika w pruszkowskim sklepie.

Wiadomo już również, że sprawą zainteresował się Rzecznik Spraw Obywatelskich.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także