20.12.2018/10:00

Sklepy Media Markt mogą pojawić się w hipermarketach kolejnych sieci

W IV kw. 2018 sieć Media Markt uruchomiła dwa sklepy w formacie Shop-in-Shop, zlokalizowane na terenie hipermarketów Carrefour w Warszawie i Łodzi. Marcin Rosati, prezes MediaMarktSaturn Polska ma nadzieję na rozwój tego projektu, jednocześnie wskazuje, że firma jest otwarta na współpracę z innymi operatorami.

Dla firmy Media Markt kooperacja z siecią Carrefour otwiera zupełnie nowe możliwości rozwoju i zwiększenia sprzedaży. - Współpraca z Carrefourem otwiera dla nas nowe możliwości dotarcia z naszą ofertą handlową i usługową do  naszych klientów. Oba sklepy to także nowe punkty odbioru towarów zamówionych w sklepie internetowym mediamarkt.pl – mówi Marcin Rosati, prezes MediaMarktSaturn Polska.

I dodaje, że firma „nie wyklucza rozwoju tego projektu”, jednak podkreśla, że projekt jest w fazie testów, których wyniki zdecydują o jego przyszłości. - Na tym etapie obserwujemy, jak klienci i rynek przyjmują nasz nowy format – wyjaśnia  Marcina Rosati. Firma nie ujawnia warunków na jakich współpracuje i wynajmuje powierzchnię w hipermarketach sieci Carrefour.

Szef sieci Media Markt tłumaczy, że projekt ma na celu podniesienie konkurencyjności firmy lepszego dodarcia do potencjalnych klientów. - Jesteśmy obecni we wszystkich kanałach dystrybucji i od lat skutecznie rozwijamy strategię omnichannel, która jest koniecznym warunkiem utrzymania konkurencyjności. Równolegle z naszą ofertą e-commerce poszerzamy sieć sklepów stacjonarnych, dostosowując się do wymagań i dynamiki rynku – otwieramy również sklepy w formacie kompaktowym w mniejszych miastach – mówi prezes MediaMarktSaturn Polska.

Marcin Rosati wskazuje, że to właśnie małe formaty sklepów pozwoliły szybko skonstruować optymalną ofertę punktów działających wewnątrz hipermarketów Carrefour w Warszawie i Łodzi. - Mamy już doświadczenie z podobnymi powierzchniami sklepów w mniejszych miastach. Oferta sklepu stacjonarnego dostosowana jest do potrzeb tego formatu. Staramy się zadbać o dostępność na półce towarów cieszących się największą popularnością, nowości i tzw. topsellerów a nasz pełny asortyment dostępny jest na zamówienie lub  poprzez sklep internetowy mediamarkt.pl.

Marcin Rosati zapytany, czy sieć Media Markt jest zainteresowana podobną współpracą z innymi operatorami hipermarketów w Polsce, takimi jak Auchan, E.Leclerc, Tesco, czy Bi1 stwierdził, że firma „jest otwarta na nowe drogi rozwoju”. - Nie wykluczamy współpracy z innymi partnerami – podsumował MediaMarktSaturn Polska.

Sieć sklepów Media Markt w Polsce liczy obecnie 88 sklepów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.