23.03.2020/10:58

Skutki koronawirusa odczują nie tylko małe firmy. Zagrożeni sprzedawcy towarów trwałych 

Skutki pandemii już teraz bardzo mocno odczuwają mikroprzedsiębiorstwa i małe przedsiębiorstwa zatrudniające od kilku do kilkunastu osób, ale także te do kilkudziesięciu pracowników. W kilkumiesięcznej perspektywie rozmiar przedsiębiorstwa stopniowo będzie jednak tracić na znaczeniu – uważa Małgorzata Anisimowicz, prezes zarządu PMR Restrukturyzacje.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

1 komentarz

 • MałyP 23.03.2020

  W temacie restrukturyzacji. Prowadzę ze wspólnikiem sc w ramach jednoosobowych DG. Jak mogę się restrukturyzować? Mamy 3 sklepy. Kilku pracowników na umowę o pracę na czas nieokreślony, 1 osobę zatrudnioną od 5 miesięcy na czas 1 roku,studentów na umowe zleceniu.
  Obliczyłem, że kasy może nam starczyć na 2 miesiące ( nie licząc zobowiązań dla dostawców- ogólnie dramat). Obawiam się też, że po epidemii będzie trzeba wszystko ciąć, pracownicy odczują to po swoich wynagrodzeniach. Będą niezadowoleni i pewnie się zwolnią bo w handlu, w galeriach zapotrzebowanie na pracowników jednak będzie. Czy ma sens utrzymywać przez ten okres tych ludzi? Dodam, że najmniej jestem zadowolony z pracy osoby, która ma umowę o pracę na czas 1 roku a pracuje od 5 miesięcy. Czy mogę go i innych zwolnić? Jakie podać przyczyny, żeby PIP tego nie zakwestionował. Stoję przed trudnym wyborem. Zwolnić ludzi lub cierpliwie podkładać głowę pod topór finansowy? Dodam, że mam podpisane 777 z galeriami i leasingi. Upadek?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.