23.03.2020/10:58

Skutki koronawirusa odczują nie tylko małe firmy. Zagrożeni sprzedawcy towarów trwałych 

Skutki pandemii już teraz bardzo mocno odczuwają mikroprzedsiębiorstwa i małe przedsiębiorstwa zatrudniające od kilku do kilkunastu osób, ale także te do kilkudziesięciu pracowników. W kilkumiesięcznej perspektywie rozmiar przedsiębiorstwa stopniowo będzie jednak tracić na znaczeniu – uważa Małgorzata Anisimowicz, prezes zarządu PMR Restrukturyzacje.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • MałyP 23.03.2020

    W temacie restrukturyzacji. Prowadzę ze wspólnikiem sc w ramach jednoosobowych DG. Jak mogę się restrukturyzować? Mamy 3 sklepy. Kilku pracowników na umowę o pracę na czas nieokreślony, 1 osobę zatrudnioną od 5 miesięcy na czas 1 roku,studentów na umowe zleceniu.
    Obliczyłem, że kasy może nam starczyć na 2 miesiące ( nie licząc zobowiązań dla dostawców- ogólnie dramat). Obawiam się też, że po epidemii będzie trzeba wszystko ciąć, pracownicy odczują to po swoich wynagrodzeniach. Będą niezadowoleni i pewnie się zwolnią bo w handlu, w galeriach zapotrzebowanie na pracowników jednak będzie. Czy ma sens utrzymywać przez ten okres tych ludzi? Dodam, że najmniej jestem zadowolony z pracy osoby, która ma umowę o pracę na czas 1 roku a pracuje od 5 miesięcy. Czy mogę go i innych zwolnić? Jakie podać przyczyny, żeby PIP tego nie zakwestionował. Stoję przed trudnym wyborem. Zwolnić ludzi lub cierpliwie podkładać głowę pod topór finansowy? Dodam, że mam podpisane 777 z galeriami i leasingi. Upadek?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.