18.01.2021/21:37

Słynne krzywe buraki spod Łodzi trafiły na półki w Lidlu

Mieczysław Miszczak, rolnik z woj. łódzkiego miał pozbyć się prawie tony warzyw, które okazały się krzywe i niekształtne a odbiorcy nie chcieli ich kupować. Sprawą zainteresowały się media i sieć Lidl, która postanowiła odkupić od Miszczaka część warzyw. W poniedziałek trafiły one do sprzedaży.

Tak zakończyła się przykra przygoda, którą na początku stycznia żył internet. Rolnik z woj. łódzkiego skarżył się, że będzie musiał poddać utylizacji blisko tonę buraków, ponieważ nie ma chętnych na ich zakup. Wszystko przez kształt warzyw, które okazały się podłużne i powykręcane, krzywe. Producent nasion nie poczuwał się do winy, a rolnik nie mógł znaleźć kupców na niekształtne buraki i szykował się na straty w wysokości setek tysięcy złotych. 

Sprawa obiła się echem w tradycyjnych i społecznościowych mediach. Wtedy dowiedzieli się o niej także przedstawiciele sieci Lidl, którzy postanowili odkupić od pana Mieczysława cześć warzyw i sprzedawać je w sklepach sieci. - O sprawie Pana Mieczysława Miszczaka dowiedzieliśmy się z mediów. Zgłosiliśmy się od razu do rolnika z propozycją zakupu niedoskonałych warzyw - komentowała Aleksandra Robaszkiewicz, rzecznik prasowa sieci.

Od 18 stycznia buraki nazwane oficjalnie „krzywymi” można kupić w wybranych sklepach sieci w cenie 0,99 zł za 1 kg. Dzięki pomocy sieci rolnik zdoła ograniczyć straty, których przysporzyły mu warzywa o nietypowych kształtach.
 

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Andrzejas 20.01.2021

  Na pewno nie chodzi o tonę, skoro rolnik wyprodukował TYSIĄC ton xD

 • Umiem liczyć 19.01.2021

  Chyba nie za wiele z tych "setek tysięcy złotych" odzyska rolnik, skoro nawet gdyby prawie całą tonę Lidl sprzedał po złotówce za kilogram, to cały przychód nie sięgnie nawet tysiąca zł.

  Coś autor tego tekstu nie jest za mocny w podstawówkowej arytmetyce, wydaje mi się.

 • Janeczka 19.01.2021

  Do przemyślenia. Brzydkie buraki, piękne oszustwa. Czy symetria rzeczywiście jest estetyką głupców?https://siedemosmych.pl/brzydkie-buraki-piekne-oszustwa-czy-symetria-rzeczywiscie-jest-estetyka-glupcow/

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także