02.12.2020/20:51

Solidarność chce zablokować otwarcie sklepów w niedzielę 6 grudnia. Czy Prezydent wstrzyma się z podpisaniem ustawy?

Rada Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność" zaapelowała do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o wstrzymanie się do poniedziałku 7 grudnia z podpisaniem tzw. ustawy covidowej, która zakłada, że niedziela 6 grudnia będzie dniem handlowym.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Pracuję w Biedronce 04.12.2020

  Czy Prezydent wstrzyma się z podpisaniem ustawy?===== Nie powstrzymał się... Dostał NIETRZYMANIE poranne...:)))

 • Informator 03.12.2020

  Dzisiaj kierownik szukał ochotników na 6 grudnia. Zgłosiła się 1 osoba, mimo że dzień do odbioru +płatne extra.

 • Trixy 03.12.2020

  I tym o to sposobem wszystkie handlowe niedziele w pracy. Oczywiście wszyscy możemy liczyć na masę wolnego w lutym i styczniu mając całe 5 dni wolnego w grudniu, pracując często dużo dłużej niż 8-10 godzin po 6 dni pod rząd. Co oczywiście przy kilku tysiącach klientów dziennie odwiedzających sklep i z obniżoną odpornością z przemęczenia wpłynie "pozytywnie" na nasze zdrowie. I tak już prawie każdy nasz hipermarket ma kilkanaście albo kilkadziesiąt osób po covid , albo w trakcie. I niestety już sporo ofiar w rodzinach , głównie wśród naszych rodziców i dziadków.

 • PRACOWNIK KANDLU 03.12.2020

  ZABIERAJ TE ŁAPSKA OD NIEDZIELNEGO WYPOCZYNKU PRACOWNIKÓW HANDLU. NIEDZIELNY WYPOCZYNEK JEST BEZCENNY PO CAŁYM TYGODNIU CIĘZKIEJ PRACY.

 • KPX 03.12.2020

  Garstka kilku rozwydrzonych nierobów (czyt. związkowcy), chce regulować co wolno a co nie wolno milionom pozostałych obywateli. Od solidarności i każdego kto ją tworzy nie wymagam intelektu, wszak jak pokazuje historia i czasy współczesne, ci ludzi mają styropian zamiast mózgu i tym samym wszelakie logiczne myślenie stanowi dla nich abstrakcję.
  Niedziele bez handlu od samego początku były poronionym pomysłem, natomiast o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie np. na wzór Australii ekstra stawki godzinowej za pracę ww. dniu. Proste jak budowa cepa. Ustawa to regulująca zmieściła się na jednej kartce A5.
  W państwie które jednak jest jak mokry karton a prawo tworzy się pod pewne grupy wyborcze a nie w oparciu o gospodarkę dochodzi do takich absurdów, że jakiś zwiąchol co zapewne w swoim życiu nie skalał się uczciwą pracą, spotka się z innym pasożytem w postaci polityka, popiją, pogadają na koszt podatnika i ustalą jakieś absurdalne rozwiązanie. Witamy w Polsce... a związki odsyłam na Powązki bo tam jest miejsce tego kabaretu z rozumu, w naszym krajowym wydaniu.

 • inga 03.12.2020

  otwarcie sklepów w niedziele 6 osłabi i tak już małą obsadę w tygodniu.

 • Dostawca 03.12.2020

  To o co walczycie panie i panowie ze związku solidarnościowo podobnego (Solidarność w opakowaniu zastępczym) nie ma najmniejszego sensu. To co robicie to nie rozwiązuje problemu tylko prowokuje do antagonizmów w społeczeństwie. Walczcie o lepsze warunki pracy, o mniejszą liczbę godzin, o większe stawki za godziny w niedziele i o dobrowolność pracy w wolne dni. Jestem przekonany, że większość pracowników handlu za podwójną stawkę w niedzielę będzie się w kolejce ustawić do pracy w te dni, mimo waszych haseł. Niszczyć każdy potrafi. Masz zawsze prawo powiedzieć to jest zły pomysł bo mam lepszy aby poprawić wyniki firm w tym roku, aby ułatwić ludziom zakupy świąteczne.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także