16.04.2020/13:29

Solidarność w Dino Polska: Sieć chce zarabiać na alkoholu kosztem zdrowia pracowników

Związkowcy z zakładowej organizacji NSZZ „Solidarność” w Dino Polska domagają się od zarządu wycofania się z decyzji o wydłużeniu godzin pracy części sklepów do 24:00. Zarzucają sieci dążenie do zwiększenia zysków ze sprzedaży alkoholu, kosztem zdrowia i bezpieczeństwa pracowników. Domagają się pisemnej odpowiedzi do 17 kwietnia.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Czester 12.10.2020

  He he dobre a na koniec miesiaca ogloszą ze za duzo nadgodzin pracownicy maja i godzin nocnych dobre sobie. Sami sobie przeczą!!!

 • Basik 12.10.2020

  Pracuje tam od kilku lat ale szczerze zygac się chce tą pracą!, wykorzystują już w takim stopniu że zamiast pracować 8 godzin co jest w umowie napisane to pracujemy czasami nawet po 11 godzin. Wychodzimy o późnych porach w nocy i nikt nawet się nie zainteresuje o nasze bezpieczeństwo a nawet czy ktoś ma wogole dojazd autobusem.

 • Kto tam w ogóle chodzi? 18.04.2020

  Tam i tak nie ma co kupić.

 • woow 17.04.2020

  Bardzo prosta polityka, do granic absurdu posunięta chęć zysku jak najmniejszym kosztem. Sieć nie liczy się specjalnie ani z pracownikami ani klientami. Odradzam współpracę z tym podmiotem.

 • Nie dla wyzysku 2 16.04.2020

  Portal chyba jest dotowany przez Dino, napisałem komentarz o warunkach pracy w sklepach ten sieci, nic dobrego bo nic dobrego nie można napisać ale nikogo nie obraziłem. A podobno cenzura była tylko za komuny..

 • Nie dla wyzysku 16.04.2020

  Chyba nie ma gorszej sieci w Polsce. Traktowanie ludzi jak niewolników. Markety puste przez kilka miesięcy bo nie można skompletować załogi do obozy pracy. Tylko media branżowe pieją z zachwytu, ze rodzima sieć się rozwija .. kapitalizm XIX wieczny, pocałowania godny. Czekam kiedy ludzie zaczną ich bojkotować.

 • KK&d 16.04.2020

  Dino i poszanowanie pracowników to się uśmiałem

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.