31.08.2018/10:45

Spadek cen żywności w sierpniu

Jak wynika z szybkiego szacunku GUS, w sierpniu br. względem lipca spadły ceny żywności. Zmiana wyniosła około 0,7 proc.

Ogólny poziom inflacji względem sierpnia 2017 roku wyniósł 2 proc., ale w porównaniu do lipca br. ceny nie uległy większym zmianom. Same ceny żywności względem sierpnia 2017 roku wzrosły o 2,1 proc.

Jak wynika za raportu GUS, ceny nośników energii wzrosły względem lipca o 0,5 proc., a względem sierpnia 2017 roku o 2,2 proc. Z kolei paliwa do prywatnych środków transportu potaniały o 0,1 proc. w porównaniu do poprzedniego miesiąca, ale już w skali roku zdrożały o ponad 15 proc.

Przypomnijmy, w lipcu br. wzrost sprzedaży detalicznej względem minionego roku wyniósł 7,1 proc. Z drugiej strony segment handlu detalicznego żywności i napojów zanotował spadek sprzedaży o 0,6 proc.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Armstrong 01.09.2018

    Ceny żywności w sensie średnia? Nie ma się co dziwić. To miesiąc na owoce i warzywa, których urodzaj wymusił spadek cen .
    Ciekawy jestem jak to się ma w poszczególnych kategoriach asortymentowych...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.