07.04.2017/14:21

Spadek nastrojów w branży handlowej

W ostatnim czasie obserwowane są tendencje spadkowe w branży handlowej. Barometr EFL, informujący o nastrojach dla rozwoju wśród przedsiębiorców, umiejscowił handel na samym końcu zestawienia sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Spadek nie jest jednak dramatyczny.

Barometr Europejskiego Funduszu Leasingowego podał zestawienie o skłonnościach firm sektora MŚP do wzrostu sprzedaży i produkcji, a co za tym idzie, ekspansji rynku. Dane dotyczą I kwartału 2017 roku. Branża handlu zanotowała spadek o 0,9 pkt proc. Uplasowała się w ten sposób na ostatniej pozycji w ujęciu branżowym. W chwili obecnej osiąga wynik 52,5 pkt. Niskie notowanie handlu nie jest rażące w porównaniu do innych graczy. Od najbardziej optymistycznego na rynku sektora, czyli produkcji, dzielą go zaledwie 9,3 pkt proc.

Handel nie jest osamotniony w złej ocenie nastrojów. Niższe pozycje zanotowały jeszcze dwie branże. W drugiej kolejności uplasowała się  HoReCa ze spadkiem 0,7 pkt proc., a na trzecim miejscu znalazł się transport (0,6 pkt proc.). Handel, transport i HoReCa pod względem wyniku punktowego sąsiadują z sektorem usług, który osiągnął 55,1 pkt.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.