19.11.2019/14:03

Spar Group chce mieć w Polsce powyżej 100 sklepów w pierwszej połowie 2020 r. [TYLKO U NAS]

Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar, spółki zależnej Spar Group, zapowiada w wywiadzie udzielonym portalowi wiadomoscihandlowe.pl, że rozwijana w Polsce przez afrykańskiego inwestora sieć sklepów w Polsce będzie liczyć powyżej 100 sklepów już w pierwszej połowie przyszłego roku. To oznacza, że oprócz przejęcia Piotra i Pawła, Spar Group zamierza poszerzyć działalność we wskazanym okresie o co najmniej 30 sklepów.

Uwaga! Poprzednią część wywiadu z Tomaszem Syllerem przeczytać można, klikając w niniejszy link.

Oficjalnie sieć Piotr i Paweł liczy 70 sklepów, wydaje się, że jest ich jednak mniej?

W tym roku zarząd Piotra i Pawła podał liczbę 69 sklepów. O tym czy finalnie będzie ich tyle zdecydują prowadzone obecnie negocjacje dotyczące warunków umów najmu powierzchni handlowych. Mam nadzieję, że ta liczba zostanie szybko zwiększona. Mamy sygnały z rynku, że kilka lokalizacji, w których działały sklepy sieci Piotr i Paweł, były by ponownie do przejęcia.

Jesteście zainteresowani?

Tak. Oczywiście na nowych zasadach. Okazało się, że operatorzy, którzy tam weszli na miejsce sklepów Piotr i Paweł, nie radzą sobie w nich wystarczająco dobrze lub też współpraca nowego najemcy z wynajmującym nie układa się tak dobrze, jak powinna. Nie mogę w tej chwili nic deklarować, ale jest to jeden z realnych scenariuszy rozwoju sieci. Jeśli będziemy w stanie wrócić do dwóch, czy trzech lokalizacji, to będziemy zadowoleni. To pokazuje, że Spar jako nowy inwestor Piotra i Pawła, ze swoimi świetnymi ratingami, budzi zaufanie po stronie deweloperów i właścicieli obiektów handlowych. Podsumowując, negocjacje możemy zakończyć mniejszą liczbą sklepów, ale może wydarzyć się, że będzie ich więcej niż 70.

Ambicje są znacznie większe. Budowa skali na polskim rynku będzie dla Spar Group priorytetem?

Oczywiście, ale nie chciałbym budować scenariuszy na przyszłość. Natomiast muszę podkreślić, że widzimy bardzo duży potencjał integracyjny polskiego rynku, który jest ciągle mocno rozdrobniony i działa na nim wiele niewielkich sieci handlowych, które można skonsolidować. Jesteśmy pewni, że będziemy w stanie ten potencjał wykorzystać i zbudować satysfakcjonującą skalę projektu w ciągu najbliższych kilku lat. Przy czym miejmy świadomość, że 69 sklepów, że to dopiero początek. Nasze plany rozwoju obejmują nie tylko sieć sklepów, ale także logistykę. Dzisiaj mamy jedno centrum logistyczne w Koninku pod Poznaniem, które w dość krótkiej perspektywie osiągnie niemal 100 proc. wydajności obsługując jedynie sieć sklepów, które działają obecnie pod szyldem Piotra i Pawła. Musimy bardzo szybko zdecydować o uruchomieniu kolejnego centrum dystrybucyjnego, które pozwoli nam na efektywną obsługę przejmowanych podmiotów. Bez odpowiedniej logistyki nie będziemy w stanie tego zrobić.

Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Elżbietka 21.11.2019

  Wypowiadają?Niemożliwe!Nie chcą fajnych Pomarańczy?

 • Marek 21.11.2019

  Toruń to kolejny, następne niebawem.Pan Tomek robi PR a sklepów będzie coraz mniej

 • Klient 21.11.2019

  Dziś chciałem zrobić zakupy w PiP a tu zamykają sklep w Toruniu w Zielencu podobno z powodu wypowiedzenia umowy, najmu obok otwierają Biedronka.. Masakra

 • Magazynier 20.11.2019

  Więcej Ukraińców niech zatrudniają w magazynie, na tą całą grupę co tam jest można pogadać się z pięcioma. Co i tak rozumieją kiedy chcą.

 • Franek 19.11.2019

  A Ja mam sygnał z rynku ze wynajmujących Was nie chce w swoich lokalizacjach i toczą się nawet spory w sądzie w tej kwestii.

 • Mariola 19.11.2019

  Po pierwsze PiP nie ma już 69 sklepów i to jest pierwsze kłamstwo.Czy Pan T.S nie wie nawet ile na dzień dzisiejszy ich jest czy może mu umknęło ze kilka poszło do Auchan.Po drugie liczba ta się zmniejszy i to jeszcze w tym roku o kilka sklepów o czym Pan Tomek być może nie wie ale pewnie się niebawem się dowie.

 • Marek 19.11.2019

  Przecież on nie ma nic namacalnego do zaoferowania ,oferta magazynu jest taka ze taniej można kupić w lokalnych hurtowniach!Szpar to logo w wielu miastach nieznane!Budowanie tego potrwa lata i zaangażuje gigantyczne pieniądze, Pytanie czy one kiedykolwiek się zwrócą czy pójdą w piach.Redakcja jak zwykle pytania z cyklu „kręcimy bajere”

 • Partner 19.11.2019

  Ten człowiek powtarza wyświechtane hasła o możliwościach przejęć czy współpracy z regionalnymi sieciami jak kiedyś Bać. Nikt z odrobiną oleju w głowie przecież do nich nie dołączy przy wyrokach sądów czy toczących się sporach.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.