31.05.2019/08:05

Spar Group oraz Piotr i Paweł potwierdzają zawarcie umowy

Spar Group oraz Piotr i Paweł we wspólnym oświadczeniu potwierdzają nasze poranne doniesienia o podpisaniu umowy kupna sprzedaży udziałów w polskiej sieci supermarketów. Jak zapowiadają, kolejnym krokiem będzie uzyskanie zgody UOKiK na transakcję.

Wniosek do UOKiK, zgodnie z komunikatem, ma zostać złożony "w najbliższym możliwym czasie". - Szczegóły transakcji zostaną przedstawione po uzyskaniu wymaganych prawem zgód - czytamy.

- Zawarta transakcja to ukoronowanie procesu restrukturyzacji sieci Piotr i Paweł - podkreśla cytowany w komunikacie Marek Miętka, prezes sieci Piotr i Paweł. – Pozyskanie doświadczonego i międzynarodowego inwestora, jakim jest globalna sieć Spar to zasoby, wiedza oraz doświadczenie jakie wnosi do Piotra i Pawła ta transakcja. To przede wszystkim poszerzenie oferty dla klientów, stworzenie nowych możliwości współpracy dla dostawców i miejsc pracy dla pracowników – dodaje Miętka.

W komunikacie pojawia się również wypowiedź Roba Philipsona, który odpowiada w Spar Group za polski rynek. - Cieszymy się ze sfinalizowania transakcji z siecią Piotr i Paweł, przed nami niezwykle ważny proces zatwierdzenia tej transakcji przez Prezesa UOKiK. Jesteśmy dumni, że to właśnie polska sieć z tradycjami stanie się częścią globalnej sieci SPAR - powiedział Philipson.

Czytaj więcej:

Spar Group kupuje udziały w Piotrze i Pawle! W czwartek podpisano umowę [TYLKO U NAS]

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Franz 10.06.2019

  Panie Marku pora szukać pracy ! Zadanie wykonane 70 sklepów zamknięte ;) konkurencja na tych obiektach świetnie sobie radzi !

 • JanuszeAndrzejeAdamyMsksymiuki-towasza wina 31.05.2019

  Prezesem to chyba tam jest teraz były prezes Spar Polska T.Syller. Wywalili go z spółki , to zabrał im licencje i tworzy alternatywna rzeczywistość. A BaćPol z każdym dniem bliżej dna . Zaraz się zacznie grząski muł...i wtedy franczyzobiorcy zostaną na lodzie a byli dostawcy baćpol z gigantycznymi długami na grubo ponad 100 milionów . A można było mieć naprawdę fajna spółkę ... ale jak wybrało się golf a zarządzanie powierzyło "klakierom" to teraz są tego efekty ...

 • Jurek99 31.05.2019

  Wystarczy spojrzeć na tego gościa...nie trzeba komentować

 • Nie lubię mięty 31.05.2019

  Chyba nikt nie ma złudzeń, ze Miętka będzie prezesem w nowej spółce ... teraz upomni się o niego jego naturalne środowisko ... kabaret

 • hej 31.05.2019

  Czyli wcześniej kłamał. Jak ktoś taki może mieć stanowisko prezesa.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.