23.01.2020/13:04

Spar Group z nową strategią rozwoju oferty marki własnej dla sklepów w Polsce

Należący do Spar Group Wasz Sklep Spar rozpoczął współpracę z Omni Global Sourcing Solutions oraz Daymon Worldwide. Wszystko po to, aby wdrażać i rozwijać marki własne na polskim rynku.

– Projekt marki własnej to ważny element naszego planu strategicznego. Intensywnie pracujemy nad jej rozwojem z naszymi partnerami – Omni Global Sourcing Solutions Inc. i Daymon Worldwide Inc. Chcemy oferować produkty najwyższej jakości – dbamy o to, by ich dobór odpowiadał na wszystkie potrzeby naszych klientów – powiedział Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep Spar.

I dodaje: - Nasi partnerzy w tym projekcie są globalnymi firmami zajmującymi się brandingiem i pozyskiwaniem produktów, obecni w ponad 50 krajach. Wierzymy, że ta współpraca i projekt marki własnej Spar przyniesie duże korzyści naszym partnerom detalicznym – jest to nowy, bardzo obiecujący rozdział rozwoju w Polsce.

W październiku 2019 Spar Group sfinalizował umowę przeniesienia przejęcia spółki Grupa Piotr i Paweł. Jak podkreślają przedstawiciele SP, zrealizowane zostały tym samym założenia planu inwestycyjnego, a także wykonano decyzję UOKiK w sprawie koncentracji sieci. Sklepy Piotr i Paweł będą systematycznie zmieniać logo na Spar.

Spar Group odnowił lub podpisał kontrakty z prawie 350 dostawcami, z którymi współpracował Piotr i Paweł. Zgodnie z planem, w systemie logistycznym jest już dostępnych ponad 7.500 produktów od prawie 500 dostawców.

Spar Group Ltd. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA. W latach 60. firma stała się wyłącznym master franczyzodawcą SPAR w Republice Południowej Afryki. Obecnie The SPAR Group Ltd. działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii, Szwajcarii i na Sri Lance.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.