25.03.2020/16:35

Spar montuje bariery pleksi. Osłony pojawią się nie tylko przy kasach

Wasz Sklep Spar, operator sieci Spar w Polsce, rozpoczął montaż barier ochronnych wykonanych z płyt pleksi dla zwiększenia bezpieczeństwa pracowników sklepów oraz klientów.

Co ciekawe, inaczej niż w przypadku wielu innych sieci handlowych, osłony – dostarczane do sklepów w ramach zaopatrzenia z magazynu centralnego – zostaną wdrożone nie tylko na stanowiskach kasjerów, ale także przy stoiskach z wędlinami i serami oraz przy kasach alkoholowych.

Spar zapewnia też, że pracownicy sklepów wchodzących w skład sieci zostali wyposażeni w maseczki, rękawice oraz płyny dezynfekujące. Sieć zamówiła także specjalne przyłbice na twarz, które są dystrybuowane do zespołów pracujących w sklepach Spar. Ponadto w sieci odbywają się szkolenia w zakresie procedur, wprowadzono także rotacyjne zmiany załogi sklepów oraz skrócenie godzin pracy. W sklepach Spar w związku z pandemią odbywa się również częściej dezynfekcja stanowisk pracy, kas i terminali.

Oprócz tego, we współpracy z międzynarodową centralą sieci (Spar International), zorganizowano import dodatkowych środków higienicznych, m.in.: maseczek na twarz, jednorazowych rękawiczek, plastikowych fartuchów, środków do dezynfekcji i mydeł.

- Zespół kryzysowy Wasz Sklep Spar jest w stałym kontakcie z naszymi Partnerami by wypracować nowe rozwiązania i działania prewencyjne w związku z pandemią - podkreśla Tomasz Syller, dyrektor zarządzający Wasz Sklep Spar.

Sieć zarekomendowała swoim partnerom detalicznym ograniczenie ekspozycji produktów na wagę – w sklepach owoce i warzywa będą dostępne we wcześniej przygotowanych opakowaniach i zachęca się klientów do wyboru pakowanych artykułów spożywczych. Priorytetem Spar jest także utrzymanie nieprzerwanych i wyczerpujących dostaw produktów kluczowych. Ponadto sieć Spar przygotowała plakaty informujące o zagrożeniach oraz wskazówki dla klientów, jak się należy zachować w sklepie, aby być bezpiecznym.

W sklepach, które przed rebrandingiem działały pod szyldem Piotra i Pawła – z uwagi na ich wielkość – bariery ochronne montowane są przy 3 kasach głównych, przy stoisku informacyjnym i punkcie monopolowym oraz przy cukierni. Obok lad z wędlinami i serami na podłodze zaznaczone są miejsca, w których stanąć może obsługiwany klient – tak, aby oddzielała go od pracownika sklepu osłona z pleksi.

Wasz Sklep Spar, spółka zależna Spar Group, zarządza obecnie siecią ponad 210 sklepów, w tym ponad 60 placówkami działającymi pod szyldem Piotr i Paweł.

Zobacz także:
Tak Spar chroni klientów i pracowników przed koronawirusem. Zobacz film i zdjęcia [TYLKO U NAS]

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Aneta_23 29.04.2020

    Jeśli z powodu aktualnego stanu epidemiologicznego szukają państwo zabezpieczeń mających za zadanie ochronę osób pracujących przy obsłudze klienta, warto rozważyć zainwestowanie w osłony z płyty plexi lub przyłbice bhp. (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum)

  • BUCIO 27.03.2020

    Jakie maseczki? Kiedy będą? Jestem pracownikiem i wykładam towar i mam tylko rękawiczki od tygodnia i płyn antybakteryjny. Maseczek nie ma. Od dwóch dni wiszą dopiero pleksi

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.