03.12.2020/09:24

Spar ogłosił globalne partnerstwo z Too Good To Go

Spar International, centrala sieci Spar, ogłosił globalne partnerstwo z szybko rozwijającą się firmą Too Good To Go. Przedsiębiorstwa Spar zaoferują konsumentom innowacyjne rozwiązanie pozwalające ograniczyć marnotrawstwo żywności w sklepach w całej Europie.

„Przystąpienie do tego strategicznego partnerstwa odzwierciedla zaangażowanie sieci Spar w redukcję marnotrawienia żywności i zmniejszenia wpływu działalności firmy na środowisko. Unia Europejska potwierdziła, że jednym z elementów Zielonego Ładu jest zmniejszenie o połowę ilości marnowanej żywności do 2030 r.” – czytamy w oświadczeniu Spar International.

Aplikacja Too Good To Go łączy użytkowników i miejsca, w których zostają nadwyżki niesprzedanej żywności. Klienci sklepów Spar będą mogli kupić te nadwyżki w niższych cenach. W innym wypadku zostałyby one zutylizowane.

Po pobraniu aplikacji Too Good To Go i rejestracji klienci Spar mogą dowiedzieć się, ile przecenionych opakowań żywności jest dostępnych w sklepach Spar w ich okolicy. Opakowania Spar Too Good To Go, nazywane w aplikacji „Magic Bags”, składają się głównie ze świeżych produktów spożywczych, w tym m.in.: warzyw, owoców, nabiału i wypieków.

Zapytaliśmy spółkę Wasz Sklep Spar o to, czy partnerstwo na bieżącym etapie będzie dotyczyć również polskiego rynku. - Nie komentujemy sprawy - przekazało nam w odpowiedzi biuro prasowe WSS, operatora sieci Spar w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także