14.09.2020/10:18

Spar rozpoczyna współpracę z firmą Wolt. Kurierzy dostarczą zakupy ze sklepu do domu

Sieć Spar wchodzi w sojusz z dostawczą firmą Wolt, której kurierzy będą dostarczać zakupy spożywcze ze sklepów prosto do domów klientów. Współpraca została uruchomiona na terenie Warszawy, ale z czasem może zostać poszerzona o kolejne lokalizacje.

Wraz ze wzrostem zainteresowania dowozem zakupów ze sklepów SPAR przez Wolt, sieć zamierza wdrażać kolejne etapy projektu – rozszerzane będą zarówno godziny dostaw, jak i asortyment. Współpraca z Woltem i nowa usługa pozwolą na dostarczenie zakupów ze sklepów Spar nawet w 35 minut od chwili złożenia zamówienia. Na początek zamówienia w ramach ekspresowej dostawy można składać od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 18. Koszt usługi, niezależnie od miejsca dostawy, ma być stały i wynosiesie 9,99 złotych.

Dostawy Wolt realizowane są za pomocą rowerów, skuterów i samochodów. Zamówienia można składać zarówno w aplikacji mobilnej, jak i na stronie Wolta. Klienci mogą w ten sposób zamówić m.in. produkty spożywczye, napoje i artykuły gospodarcze dostępne na co dzień w stacjonarnych placówkach sieci Spar.

- Zamówienia składane przez aplikację będą przygotowywane przez pracowników sklepu, zatem mamy całkowitą pewność, że produkty będą starannie dobrane, a następnie przechowywane i dostarczane w odpowiednich warunkach - mówi cytowany w komunikacie Dawid Kaszuba, dyrektor e-commerce w spółce Wasz Sklep Spar, będącej operatorem sieci Spar w Polsce. Podkreśla przy tym, iż "ma nadzieję, że wkrótce" usługa zadebiutuje w kolejnych miastach po Warszawie.

W skład sieci zarządzanej przez Wasz Sklep Spar wchodzi aktualnie około 230 sklepów. Kilkadziesiąt z nich wciąż działa pod szyldem Piotra i Pawła i oczekuje na rebranding na Spar.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także