23.04.2020/10:34

Spar uruchomił centrum logistyczne w Czeladzi

Należący do Spar Group Wasz Sklep Spar uruchomił nowe centrum logistyczne, tym razem na Śląsku. Powierzchnia magazynu wynosi około 8800 mkw. – 4000 mkw. stanowi cześć chłodzona, kolejne 4000 mkw. przeznaczone jest na artykuły suche, a pozostałe 800 mkw. na pomieszczenia administracyjno-socjalne. Magazyn uzupełni infrastrukturę logistyczną sieci Spar realizowaną przez główne centrum dystrybucyjne zlokalizowane pod Poznaniem.

Centrum będzie zaopatrywało placówki partnerów z południowej i południowo-wschodniej części Polski. Do dyspozycji detalistów Spar docelowo będzie 1600 SKU – w tym około 750 SKU artykułów suchych i 850 SKU produktów świeżych. Jak podkreśla operator, magazyn pozwoli rozbudować sieć sklepów Spar w Polsce. Wasz Sklep Spar zakłada osiągnięcie liczby 400 placówek w ciągu 5 lat – na bazie sklepów Piotr i Paweł, a także w oparciu o nowe umowy z niezależnymi detalistami. Obecnie sieć Spar obejmuje ponad 210 sklepów, a rocznie dołączać będzie około 50 nowych lokalizacji.

– Sieć sklepów SPAR rozrasta się – ważnym elementem naszej infrastruktury są także centra logistyczne odpowiedzialne za płynne dostawy towarów do sklepów. Właściwe zaopatrzenie jest przewagą konkurencyjną sieci Spar we wszystkich krajach, słyniemy też z szerokiej oferty produktów świeżych. Dlatego tak duża powierzchnia jest chłodzona i dedykowana właśnie temu wymagającemu asortymentowi. Taka infrastruktura pozwoli obsłużyć pięcioletni plan rozwoju, który jawi się bardzo optymistycznie. Nasi partnerzy otrzymują szeroką ofertę świeżych warzyw i owoców oraz innych artykułów spożywczych wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach. Nie boimy się też małych miast – na każdy format i rozmiar sklepu mamy pomysł – powiedział Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep Spar.

The SPAR Group Ltd. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA. W latach 60. firma stała się wyłącznym master franczyzodawcą Spar w Republice Południowej Afryki. Obecnie The Spar Group Ltd. działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii, Szwajcarii i na Sri Lance.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.