27.08.2018/12:29

Specjał nadal nie przejął sieci Avita. Transakcja nie dojdzie do skutku? [TYLKO U NAS]

Grupa Kapitałowa Specjał, a konkretniej spółka PSH Nasz Sklep, nadal nie przejęła udziałów w firmie Megana (właściciel sieci sklepów Avita), pomimo otrzymania w styczniu br. zgody od UOKiK na taką transakcję - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

Przypomnijmy, że spółka PSH Nasz Sklep złożyła do UOKiK wniosek o zgodę na koncentrację już w październiku 2017 r. Urząd antymonopolowy pod koniec stycznia br. wydał zgodę na przejęcie 100 proc. udziałów w Meganie. Jednak, jak poinformowały nas źródła w spółce Megana, transakcja jak dotąd nie doszła do skutku.

Przedstawiciele GK Specjał nie chcą komentować sprawy. Komentarza odmówił również Andrzej Burda, prezes Megany.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy przejęcie sieci Avita przez GK Specjał zostało jedynie odwleczone w czasie, czy może jedna ze stron wycofała się na późnym etapie z transakcji. Ze względu na czas, jaki upłynął od momentu wydania przez UOKiK zgody na koncentrację, wydaje się dość prawdopodobne, że transakcja nie dojdzie do skutku. Nie można jednak wykluczyć, że w przyszłości firmy wrócą do rozmów.

Avita, sieć powstała na przełomie 1995 i 1996 r., liczy dziś około 75 sklepów (kiedyś zrzeszała ich niemal 100). Większość z nich mieści się na terenie woj. małopolskiego i woj. podkarpackiego.

Grupa Specjał w br. przejęła już 100 proc. udziałów w sieci sklepów Aligator (22 placówki), jak również odkupiła od Grupy PGD większościowy pakiet udziałów w spółce Rabat Detal, zarządzającej siecią sklepów franczyzowych Rabat (ok. 1,2 tys. sklepów). Inwestycja w Rabat Detal była największym przejęciem Specjału od 2013 r., kiedy to grupa dokonała akwizycji LD Holdingu (sklepy Livio i eLDe).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.