01.03.2021/15:23

Specjał otworzył oddział w Wągrowcu. Wzbogacił asortyment hurtowni o produkty FMCG

W Wągrowcu ruszył oddział Specjału, utworzony na bazie hurtowni Kolonko. Nowo otwarty oddział jest 19 magazynem dystrybucyjnym Specjału. Uruchomienie oddziału było szczególnie istotne dla firmy ze względu na uszczelnienie dystrybucji w Wielkopolsce.

Oddział Specjału w Wągrowcu ruszył 1 marca 2021 roku. Powstał w wyniku programu „Partnerstwa dla Handlu”, którego – jak podaje firma - celem  jest przede wszystkim wzajemny dynamiczny rozwój na zasadzie synergii.

Specjał rozszerzył ofertę produktową dotychczasowej hurtowni Kolonko z 6 tys. do 9,5 tys. pozycji asortymentowych. Hurtowania Kolonko specjalizowała się w dystrybucji alkoholi piwa, wina, produktów ogólnospożywczych, wody, soków ,słodyczy, koncentratów oraz nabiału. Teraz oferta została uzupełniona o inne kategorie z grupy FMCG oraz zostanie wzbogacona o szersze portfolio producentów.

Siły sprzedaży oddziału to 6 przedstawicieli handlowych, region działania to województwo wielkopolskie oraz kujawsko- pomorskie. Dystrybucja będzie realizowana z magazynu 3300 m.kw. powierzchni oraz chłodni 130 m.kw.

- Państwo Anna i Radosław Kolonko przekazują duży rynek z bardzo dobrymi klientami, Specjał chce rozwijać ten biznes szanując dokonania poprzednika. Biorąc pod uwagę rzetelność kupiecką jaką cieszy się Hurtownia Kolonko Spółka Jawna, doświadczony zespół pracowników posiadających dobre relacje z klientami, Specjał będzie kontynuować współpracę z klientami tej spółki, a także systematycznie pozyskiwać nowych klientów, zwiększać obroty, także dzięki szerokiej ofercie asortymentowej – podał Specjał.

GK Specjał na przestrzeni ostatnich lat intensywnie rozwija się, zarówno w  kanale aktywnej dystrybucji detalicznej jak i w oferowanej detalistom franczyzie ( Nasz Sklep, Livio, Rabat Detal). W roku 2018 otwarto trzy nowe centra  dystrybucyjne w Ostrowcu Świętokrzyskim, Zielonej Górze i  Radomiu. W roku 2019 kolejne 3 w Lublinie, Kaliszu i Śremie oraz cross-dock w Krapkowicach, który został przekształcony w samodzielny oddział na początku 2020 roku.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • producent_upadły 01.03.2021

    żadnych obostrzeń? maseczek dystansu?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także