20.04.2021/13:46

Specjał z nową strategią. Grupa szuka doradcy inwestycyjnego i planuje wydać na rozwój nawet 300 mln zł [TYLKO U NAS]

Grupa Specjał chce przyspieszyć własny rozwój, a także wejść na nowe obszary biznesu i poprawić efektywność operacyjną. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, ogólnopolski dystrybutor Specjał rozpoczyna poszukiwania doradcy inwestycyjnego, który pomoże mu wykorzystać potencjał drzemiący w grupie i jednocześnie wskaże nowe obszary biznesowe, które mogłyby uzupełnić dotychczasowe portfolio. W grę wchodzą przejęcia m.in. firm technologicznych, dystrybucyjnych, usługowych czy detalicznych. Firma chce wydać na inwestycje nawet 300 mln zł.

GK Specjał szuka doradcy, który wesprze rozwój i wskaże nowe, kierunki rozwoju biznesu o dużym potencjale. - Gdy patrzymy na rynek, widzimy ogromne możliwości dalszego rozwoju naszej grupy i chcemy je jak najlepiej wykorzystać w nadchodzących latach. Firma doradcza, którą zatrudnimy, będzie wspierała nas w kilku obszarach. Po pierwsze, ma przeprowadzić swego rodzaju inwentaryzację naszego biznesu, wskazując nam to, co robimy dobrze, co źle, a co moglibyśmy zrobić znacznie lepiej, aby poprawić funkcjonowanie naszego biznesu. Po drugie, chcielibyśmy, aby doradca na podstawie analizy rynku, tego co robi konkurencja, a także tego, w jakim kierunku ewoluuje handel, wskazał nam nowe nisze i obszary rynkowe, w które moglibyśmy wejść, aby skutecznie się rozwijać i uzupełnić nasze portfolio biznesowe – mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał.

Ogólnopolski dystrybutor chciałby zakończyć proces wyboru firmy doradczej w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. - W ciągu kolejnych kilku miesięcy będziemy chcieli opracować wspólnie z partnerem naszą strategię rozwoju na kolejnych 10 lat, biorąc pod uwagę sytuację konkurencyjną, stan rynku, czy kluczowe trendy konsumenckie – wyjaśnia Krzysztof Tokarz.

I dodaje: - Nasze wyniki pokazują, że to, co robimy, to robimy dobrze, ale chcąc znacznie mocniej inwestować, musimy znacznie wnikliwiej przeanalizować możliwości, które daje nam rynek. Tutaj nie ma miejsca na pomyłki. Firma doradcza ma nam w tym pomóc. Oczywiście, jeśli nie uda się wybrać doradcy, to nie będzie katastrofy i będziemy nadal samodzielnie szukać możliwości rozwoju.

Szef Specjału podkreśla, że w ciągu kilku miesięcy – po wyborze partnera - firma chciałaby wspólnie z doradcą wytypować podmioty, w które mogłaby zainwestować.

- Jesteśmy zainteresowani skokowym rozwojem i potrzebujemy doradcy, który wskaże nam konkretne podmioty, z którymi moglibyśmy dokonać mariażu, tak aby dokonać realnego przyspieszenia w naszym biznesie. Nie chcemy budować biznesów od podstaw, chcemy przejmować już działające na rynku firmy.

Już teraz Krzysztof Tokarz widzi kilka obszarów, które są dla grupy interesujące, a które mogłyby pomóc w podniesieniu konkurencyjności sieci sklepów rozwijanych przez Specjał. W kręgu zainteresowania są nie tylko sieci detaliczne, franczyzowe ale także wyspecjalizowani dystrybutorzy, firmy usługowe, czy technologiczne.

Czytaj więcej na kolejnej stronie

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • kopia 29.04.2021

    Czy ten pan zabłyśnie kiedyś swoim pomysłem, czy nadal będzie kopiował tylko to co robi Eurocash? Porzuć pan te kompleksy i zacznij myśleć.

  • lolo 21.04.2021

    Nie widzę tego z kilku powodów. Wg mnie to wstępna gra i ocena własnych możliwości vs rozwój sieci detalicznych. Prędzej spodziewam się wyceny tego podmiotu.

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także