12.09.2017/16:11

Spółdzielcza Sieć Handlowa Tęcza skurczyła się o jedną trzecią

Z 290 do 204 spadła liczba sklepów należących do Spółdzielczej Sieci Handlowej „Tęcza”. – To w głównej mierze efekt likwidacji mniejszych punktów – mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Krystian Szostak, kierownik do spraw marketingu SSH „Tęcza”.

SSH „Tęcza” działa w Wielkopolsce od 1999 roku. Jej organizatorem były Wielkopolska Spółdzielnia „Rolnik” w Poznaniu i Spółdzielnia Hurtowa „Samopomoc Chłopska” w Koninie. Sieć powstała na bazie zmodernizowanych sklepów, funkcjonujących dawniej pod szyldem GS, uzupełnionych o nowe obiekty w miastach i wsiach na terenie regionu. – Rozpychanie się sieci handlowych w regionie, konieczność podnoszenia pensji i spadek marż powodują, że część detalistów rezygnuje z prowadzenia biznesu i zamyka swoje punkty. Stąd spadek liczny sklepów z 290 do 204 – wyjaśnia Krystian Szostak.

Dodaje, że chociaż z jednej strony sieć się kurczy, to z drugiej trwają zmiany w należących do niej placówkach. – Kierunkiem jest samoobsługa. Nie zapominamy też o profesjonalnej, miłej obsłudze i szerokim asortymencie produktów w atrakcyjnych cenach. Chcemy skłonić naszych klientów do rezygnacji z zakupów w hipermarketach na korzyść wiejskich sklepów. Między innymi dlatego Spółdzielcza Sieć Handlowa „Tęcza” oferuje produkty marki własnej, która systematycznie jest rozwijana – stwierdza Krystian Szostak.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.