28.05.2018/11:26

Społem Olsztyn rzuca wyzwanie dyskontom i supermarketom

PSS Społem w Olsztynie 29 maja otwiera supermarket w obiekcie, w którym nie poradził sobie Stokrotka. Firma chce przypomnieć klientom dzielnicy Jaroty o swojej marce. W okolicy jest silna konkurencja, ale spółdzielcy podejmują wyzwanie – informuje olsztyńska Wyborcza.

Jak przyznał w rozmowie z Wyborczą Stanisław Tunkiewicz, prezes PSS Społem w Olsztynie, ostatni sklep spółdzielczy na Jarotach został zamknięty w 1989 r., ale obecnie sieć zdecydowała o powrocie w tamte okolice, aby pokazać swoje nowe oblicze – nowoczesne i odpowiadające współczesnym standardom. Nowy supermarket będzie miał 600 mkw powierzchni sali sprzedaży, a asortyment będzie liczył ok. 12 tys. SKU.

W okolicy funkcjonuje wiele sklepów wielobranżowych, obecne są dyskonty i supermarkety, a w pobliżu jest także hipermarket, jednak prezes Tunkiewicz jest przekonany, że nowa placówka Spolem zdoła przekonać do siebie klientów – czytamy na stronach olsztyńskiej Wyborczej.

Olsztyńska PSS Społem powstała w 1945 r. W styczniu 2004 r. spółdzielcy z Olsztyna, Kętrzyna i Mrągowa połączyli siły, a po przejęciu w 2006 r. sieci ze Szczytna utworzyli jedną dużą spółdzielnię z siedzibą w Olsztynie. Sieć detaliczna spółdzielni obejmuje 40 placówek branży spożywczo-przemysłowej na terenie Olsztyna, Kętrzyna, Mrągowa oraz Szczytna. Najpopularniejsze to: Malwa, Bratek, Dalia, Kalina, Bławatek, Niezapominajka, Aksamitka, Nemezja, Maciejka, Wrzos, Miłek, Student, Jagoda, Nina, Ludwik, Wanda, Gama oraz sklepy Lux w Mrągowie. 

Gama to ogólnopolska, spółdzielcza sieć sklepów spożywczych, która zrodziła się w formie koncepcji  w 2010 roku z inicjatywy PSD (Partnerski Serwis Detaliczny, zarządzany przez Eurocash) i spółdzielni partnerskich. Sieć bazuje na sklepach już działających oraz nowo otwieranych w ramach spółdzielni współpracujących z PSD.

Czytaj więcej na stronie wyborcza.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.