23.11.2018/08:25

Społem Śródmieście dorobi się na sprzedaży centrum handlowego

Społem Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście oraz spółki należące do BBI Development podpisały przedwstępną umowę sprzedaży Centrum Marszałkowska w Warszawie. Po odliczeniu spłaty kredytów wziętych na realizację inwestycji, firmy do podziału będą miały 29,52 mln euro.

Centrum Marszałkowska to duże centrum handlowo-biurowe, które otwarto w tym roku w centrum Warszawy. Jego głównym najemcą jest legendarny market Sezam - uruchomiony w 1969 roku. Sklep zaprzestał działalności w 2014 roku z powodu rozbiórki starego pawilonu i budowy nowego obiektu. Realizację projektu wspólnie z WSSŚ Społem przeprowadziła firma deweloperska BBI Investment.

Centrum zostało uruchomione w czerwcu br. Teraz przyszedł czas na jego sprzedaż. Kupującym jest fundusz należący do Liebrecht & Wood. To międzynarodowa, deweloperska grupa, która zrealizowała oraz zakupiła już kilka projektów nieruchomościowych w Polsce.

Jak wynika z oficjalnego komunikatu, przedwstępna umowa sprzedaży centrum została podpisana 22 listopada. Finalizacja transakcji zależy jednak od kilku czynników. Głównym to zgoda banku Pekao SA na sprzedaż centrum. Bank udzielił finansowania samej budowie obiektu. Oprócz tego sprzedający muszą uregulować wszystkie zobowiązania wobec wykonawców, a także chcą uzyskać interpretację podatkową dotyczącą transakcji. Sprzedający zadeklarowali, że przy zgodzie instytucji finansującej transakcja mogłaby zostać sfinalizowana w lutym 2019 roku, a najpóźniej stanie się to w maju 2019 roku.

Cena sprzedaży po odliczeniu spłaty zadłużenia bankowego wyniesie około 29,52 mln euro plus podatek VAT. Kwota ta może być zmniejszona ze względu na niewystarczający poziom wynajęcia centrm.

Do Społemu może więc trafić prawdopodobnie maksymalnie 19,2 mln euro (plus VAT). Spółdzielnia posiada bowiem 65 proc. udziałów w spółce, która jest formalnym właścicielem Centrum.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.