24.05.2020/18:18

Społem WSS Śródmieście szykuje się do inwestycji ekologicznej w odnawialne źródła energii

Osiąganie wzrostu sprzedaży i zwiększanie efektywności działania, podejmowanie racjonalnych działań marketingowo-handlowych, a także przygotowanie do inwestycji ekologicznej w odnawialne źródła energii - to niektóre z zadań, których realizacją w roku 2020 ma się zająć Społem Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście.

Zarząd WSS Śródmieście wskazuje, że w bieżącym roku skupi się także na kompleksowej wymianie oprogramowania w całej spółdzielni, rozwijaniu działalności społeczno-wychowawczej, a także kapitalnym remoncie dachu, przygotowaniu projektów i pozwoleń oraz rozpoczęciu zagospodarowania poddasza i remontu budynku przy ul. Nowy Świat 53 w Warszawie. Inny prognozowany kierunek działania dotyczy "systematycznego analizowania wyników finansowych placówek handlowych w celu efektywnego i racjonalnego wykorzystania powierzchni sprzedażowej oraz poszukiwania korzystniejszego sposobu zagospodarowania powierzchni".

- Wszystkie prognozowane przez zarząd działania na rok 2020 będą weryfikowane i uzupełniane na bieżąco, z uwzględnieniem sytuacji związanej z epidemią koronawirusa - czytamy.

W 2019 r. spółdzielnia wypracowała zysk z całokształtu działalności w kwocie brutto 27,42 mln zł, co stanowi 36,42 proc. sprzedaży brutto. Zysk wynika z zakończenia inwestycji Nowy Sezam i końcowego rozliczenia ze spółką Zarządzanie Sezam. Jak zadeklarowano, zysk przeznaczony ma być głównie "na nowe inwestycje, modernizacje, remonty i zakup urządzeń".

Na koniec minionego roku spółdzielnia Społem WSS Śródmieście zrzeszała 460 członków. Działalność gospodarcza prowadzona była w 19 placówkach handlowych o łącznej powierzchni sprzedażowej ok. 4 tys. mkw., w tym w 11 sklepach spożywczych (2,2 tys. mkw.), czterech sklepach przemysłowych, dwóch sklepach Lux, jednym sklepie Lux-Mini, oraz w jednym domu handlowym (o powierzchni 1 tys. mkw.). Spośród tych 19 placówek handlowych dziewięć dzierżawionych jest od miasta, spółdzielni mieszkaniowych i prywatnych właścicieli, a 10 to obiekty własne.

Ponadto spółdzielnia wydzierżawia innym użytkownikom na działalność niekonkurencyjną 16 własnych lokali sklepowych. Łączna powierzchnia handlowa tych lokali to ok. 2,1 tys. mkw., do tego dochodzi część powierzchni sprzedażowej w DH Hala Mirowska o metrażu ok. 3,2 tys. mkw. Dodatkowo w Centrum Marszałkowska spółdzielnia podnajmuje powierzchnię na Wistore, Drogerię Natura, kwiaciarnię Aga Flowers i bankomat.

W 2019 r. Spółdzielnia zakupiła dwa apartamenty w Szczyrku, o łącznej powierzchni 140 mkw. Prowadzona jest w nich działalność w formie wynajmu krótkoterminowego.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • md 25.05.2020

    BRAWO!!! Piękny przykład zdrowego biznesu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.