28.05.2018/16:36

Społem z nowym konceptem supermarketu w Warszawie. Sklep Sezam wraca na Marszałkowską

Po czterech latach na mapę handlową Warszawy powraca Sezam. Należący do WSS Społem Śródmieście supermarket zostanie otwarty 6 czerwca w samym centrum stolicy, na terenie Centrum Marszałkowska, pierwszego budynku w mieście zintegrowanego ze stacją metra.

Nowy Sezam będzie mieścił się na poziomie -1 w budynku przy ul. Marszałkowskiej 126/134, w miejscu, gdzie w latach 1969-2014 działał dom towarowy Sezam. Placówka, która wcześniej funkcjonowała na czterech kondygnacjach, teraz będzie mieścić się na jednym poziomie.

– Prowadzenie tak dużej placówki jaką był poprzedni Sezam nie ma dziś w tej lokalizacji sensu. Klienci przychodzą do nas po drobne zakupy, a sprzedaż sprzętów AGD o dużych gabarytach, takich jak pralki czy lodówki, które mieliśmy poprzednio w ofercie, przeniosła się do internetu. Dlatego zrezygnowaliśmy z tego działu – uzasadnia w rozmowie z portalem wiadomościhandlowe.pl Anna Tylkowska, prezes zarządu WSS Społem Śródmieście.

Na terenie nowego Sezamu spółdzielcy będą prowadzić sklep spożywczy o powierzchni około 500 mkw. oraz dział z gospodarstwem domowym zajmujący około 110 mkw.; będzie też, prowadzony we współpracy z Halami Banacha, sklep odzieżowy Eleganza (około 130 mkw. powierzchni). Resztę punktów prowadzić będą najemcy: Drogerie Natura, które uruchomią placówkę z salą sprzedaży zajmującą 200 mkw., będzie kwiaciarnia należąca do prywatnego przedsiębiorcy, sklep z telefonami i akcesoriami komórkowymi oraz stoisko z sushi. Przy wejściu usytuowany zostanie salonik prasowy InMedio, na terenie obiektu będzie też bankomat, po wakacjach najpewniej dojdą kolejne punkty usługowe – jak zaznacza prezes Tylkowska, rozmowy w tej sprawie trwają.

Supermarket spożywczy, który wraz z zapleczem zajmie około 700 mkw., będzie wyposażony w cztery stanowiska kasowe. Klienci znajdą tu wyjątkowo duży wybór asortymentu – oferta będzie liczyć aż 40 tys. SKU. Sezam będzie czynny w przez siedem dni w tygodniu (z wyłączeniem niedziel objętych zakazem handlu) w godzinach 7-22. W części foodowej oraz non food (gospodarstwo domowe) pracować będzie 30 pracowników śródmiejskiego Społem.

Obecnie trwa zatowarowanie placówki. Pierwsi klienci wejdą do niej w środę 6 czerwca o godz. 13. Wcześniej odbędzie się uroczyste otwarcie dla oficjeli, któremu towarzyszyć będzie odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Witoldowi Rowickiemu, wieloletniemu dyrektorowi Filharmonii Narodowej.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Warszawiak. 30.05.2018

    Brawo Społem! Więcej takich sklepów, bo już nie mogę czytać o tych dyskontach z zagranicznym kapitałem,które drenują polski handel.Będę Waszym klientem!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.