21.04.2020/09:11

Spór w rządzie w sprawie ewentualnego otwarcia galerii handlowych przed wyborami

Zgodnie z ogłoszonym przez premiera Morawieckiego planem odmrażania gospodarki, galerie handlowe mogłyby zostać otwarte nie wcześniej niż w połowie maja. Część ministrów domaga się, by otworzyć je wcześniej, jeszcze przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi – ustalił Fakt.

Oficjalnym argumentem części ministrów, domagających się szybszego pełnego udostępnienia galerii handlowych dla klientów jest konieczność pobudzenia gospodarki. Przywrócenie handlu skłoniłoby Polaków do zakupów, dzięki czemu sieci sklepów z artykułami przemysłowymi zaczęłyby zarabiać. Jednak nie bez znaczenia jest też fakt, że otwarcie centrów handlowych nastąpiłoby przed planowanymi na 10 maja wyborami prezydenckimi – relacjonuje Fakt.

Jak ustalił portal, w kwestii wcześniejszego otwarcia galerii handlowych już wcześniej w rządzie iskrzyło – pojawiły się plany, by mogły wrócić do funkcjonowania w pełnym zakresie już od poniedziałku, na co jednak nie chciał się zgodzić minister zdrowia. Obecnie dyskusja na ten temat powraca. Proponowane są dodatkowe obostrzenia – noszenie maseczek i rękawiczek, obowiązkowa dezynfekcja rąk, limity klientów czy wstęp wyłącznie dla osób pełnoletnich – co ma pokonać opór ministra zdrowia.

Kancelaria Premiera nie odpowiedziała wprost na pytanie Faktu, czy harmonogram luzowania restrykcji może zostać zmieniony. Centrum Informacyjne Rządu informuje, że daty wejścia w życie poszczególnych etapów będą ustalane na bieżąco na podstawie dynamiki przebiegu epidemii.

Czytaj więcej na stronie fakt.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Galer 23.04.2020

    Tak, odmrazanie bo potrzeby hajs, ale my będziemy mieć 12 godzinne zmiany w maseczkach, z łazienką na drugim końcu galerii i masa klientów. Niech otworzą galerię ale w innych godzinach pracy, nie wyobrazam sobie pracować ciągle po 12 godzin bo brakuje nam ludzi -sa na opiekuńczych. Np. Od 9 do 17 byłoby okej

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.