06.08.2018/09:33

Spór zbiorowy w Biedronce. Solidarność składa dokumenty

Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, jeszcze w tym tygodniu ma otrzymać od związkowców z NSZZ "Solidarność" dokumenty dotyczące wszczęcia sporu zbiorowego - donosi "Nasz Dziennik". Pracownicy firmy w pierwszej połowie sierpnia zamierzają również skierować do sądu pozew przeciwko swojemu pracodawcy.

O decyzjach Komisji Zakładowej NSZZ "S" w Jeronimo Martins Polska poinformował gazetę Piotr Adamczak, szef wspomnianej komisji.

Związkowcy chcą wejść w spór zbiorowy z pracodawcą w związku ze zmianami wprowadzonymi w regulaminie wynagradzania, regulaminie pracy, zakładowym funduszu świadczeń socjalnych oraz w systemie premiowym. Jak zdradza Adamczak, "S" liczy także na zwiększenie zatrudnienia w Jeronimo Martins. W jego ocenie, sytuacja w sklepach pod tym względem jest "dramatyczna".

- Co prawda pracodawca poinformował o zwiększeniu zatrudnienia, lecz w praktyce jest to niedostrzegalne. Ciągle widzimy długie kolejki do kas, a klienci są z tego powodu zdenerwowani obsługą - powiedział Adamczak "Naszemu Dziennikowi".

Gazeta donosi ponadto, że do 15 sierpnia związkowcy zamierzają skierować do sądu pozew "o rozstrzygnięcie prawidłowości wprowadzenia regulaminów dotyczących organizacji pracy". Wcześniej "Solidarność" interweniowała w tej sprawie u Głównego Inspektora Pracy.

Czytaj więcej w "Naszym Dzienniku".

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • obywatel 07.08.2018

    Jeszcze kilka lat rządów popierających nieróbstwo i będą pozwy zbiorowe przeciwko pracodawcom, dotyczące zmuszania ludzi do pracy. Powinni przychodzić tylko raz w miesiącu po wynagrodzenie. Albo nie! Po co ich przemęczać? Wynagrodzenie na konto:):):)

  • Hella 06.08.2018

    Z chęcią bym chciała dostać się do związku

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.