15.09.2021/10:04

Dyskonty w górę, małe sklepy w dół! Jak wygląda struktura handlu detalicznego w Polsce? [NOWE BADANIE NIELSENIQ]

W Polsce spada liczba małych sklepów spożywczych o powierzchni do 40 mkw. Od czerwca 2020 roku do czerwca 2021 roku ubyło ich prawie 1,6 tys. Podobny trend obserwujemy w przypadku kiosków, których liczba spadła o ponad 1 tys. – wynika z badania opublikowanego przez NielsenIQ. Firma zauważa, że główną przyczyną zmian w liczebności placówek w Polsce na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat jest konsolidacja handlu.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

 • Mario 16.09.2021

  Bzdury, oszustwo i kłamstwo są w tym artykule, to nie konsolidacja dużych Sieci ma wpływ na zamykanie sklepów tzw rynku tradycyjnego. A co jest powodem - to proste jak budowa cepa - głównym powodem jest to że mamy od 1989 rok mam debilnych decydentów lokalnych i centralnych którzy wprowadzali i wprowadzają sieciówki z zachodnim kapitałem i udostępniając kolejne lokalizacje na nowe otwarcia. W żadnym kraju na tym świecie nikt nie wykańcza swojego rodzimego handlu (o innych dziedzinach nie wspomnę) Polski handel tzw rynku tradycyjnego za kilka chwil zniknie całkowicie w 100% nawet najlepsi nie mają szans przeżycia, przy tych rekinach "nie nażartych" z obcym kapitałem, rozkładają nas na łopatki bez skrupułów. Nie ma szans na sukcesję w tym temacie są 60 -70 latki. Panowie czas się obudzić i coś z tym zrobić, wzmocnić drobny handel (jest to możliwe) i szlaban postawić na nowe otwarcia i zwalczyć/wyeliminować ceny dumpingowe. Wiem jak uratować handel tzw. tradycyjny, ale kto będzie słuchał jakiegoś tam detalisty/sklepikarz. Od 1991 prowadzimy drogerię, była dynamika i rozwój, a teraz, teraz wegetacji.

  Wkurzony detalista
  Wkurzony bo wszyscy mają nas w poważaniu
  Wkurzony bo można tą degradację zatrzymać, ale nikomu na tym nie zależy
  Wkurzony bo producenci, koncerny, dystrybutorzy, na naszych plecach i poświęceniu zbudowali sobie fortuny i zostawili nas dla sieciówek z obcym kapitałem
  Wkurzony bo wszyscy decydenci - są ślepi i głusi na naszą niedolę, na nasze problemy finansowe i bankructwa.
  Jak możecie pisać o tych bzdurach/prawdach - piszcie raczej o tych problemach i jak z nich wyciągnąć detalistów.!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.