11.01.2021/08:35

Sprawą ukarania kwiaciarni-lodowiska przez Sanepid zainteresował się rzecznik praw obywatelslich

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar podjął z urzędu sprawę wymierzenia administracyjnej kary pieniężnej przedsiębiorcy prowadzącemu lodowisko w Szczecinie, które zostało "zamienione" na kwiaciarnię, by móc działać pomimo pandemicznych obostrzeń. Na środku obiektu ustawione były kwiaty, do których klienci mogli podjeżdżać na łyżwach.

O sprawie pisaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl w ostatnich dniach. Przedsiębiorca, po tym jak pochwalił się mediom swoimi działaniami, został ukarany przez Sanepid karą rzędu 30 tys. zł. Główny Inspektor Sanitarny w komunikacie ocenił, że pomysł na omijanie obostrzeń stanowi rażące naruszenie przepisów.

- Informuję, że osoby odpowiedzialne za organizację "kwiaciarni na lodzie" oraz innych incydentów powodujących zagrożenie epidemiczne, po analizie zebranych materiałów  i przeprowadzonym postępowaniu,  zostały ukarane karami administracyjnymi w wysokości 30 tys. zł. Organizacja tego typu przedsięwzięć stanowi naruszenie przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów  z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, a okoliczności w pełni uzasadniały zastosowanie kar w maksymalnej  wysokości. Dla zdrowia i bezpieczeństwa nas wszystkich apeluje o rozwagę i odpowiedzialność. Wszelkie próby podobnych naruszeń spotkają się z natychmiastową reakcja Inspekcji Sanitarnej oraz skutkować będą nakładaniem kar administracyjnych - tłumaczył GIS w komunikacie.

Teraz sprawą zainteresował się rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Na początek poprosił Sanepid w Szczecinie o kopię całości akt administracyjnych postępowania. Pyta się też, czy od decyzji Sanepidu zostało wniesione odwołanie, czy tez jego decyzja jest już ostateczna.

Będziemy informować o dalszym rozwoju wypadków w tej sprawie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także