20.07.2018/11:22

Sprzedają mięso i nabiał bez lodówek. Czy uda się to zwalczyć?

W stolicy Ukrainy jest wiele miejsc, gdzie sprzedaż mięsa, ryb i nabiału odbywa się bez przechowywania tych produktów w lodówkach. Mowa o miejskich targach, które są popularnym miejscem zakupów artykułów spożywczych.

Departament przemysłu i rozwoju przedsiębiorczości administracji Kijowa zagroził zamknięciem bazarków i targów, na których nie są przestrzegane normy jakości i bezpieczeństwa szybko psujących się produktów.

Jak informuje dyrektor departamentu Andriej Mielniczuk, w przypadku stwierdzenia naruszeń w tym zakresie, władze miasta będą inicjować zaprzestanie działalności takiego obiektu. Służba prasowa administracji Kijowa zaznacza, że w okresie letnim dopuszczalna temperatura do przechowywania mięsa, wędlin, ryb i nabiału wynosi do +6 C.

„Z uwagi na wiele próśb mieszkańców Kijowa, wzmacniamy kontrolę nad zgodnością przestrzegania przepisów w obszarze bezpieczeństwa żywnościowego i zasad organizacji targów” – dodał Andriej Mielniczuk.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Jędrzej 21.07.2018

    Niby w Polsce jest lepiej? Zapraszam na giełdy rolno-spożywcze czy do wiejskich sklepów, gdzie lodówka jest mała i nabiał całymi dniami leży poza nią.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.