27.01.2021/10:25

Sprzedaż sprzętu AGD bije rekordy

Pandemia stała się bodźcem do rozwoju branży artykułów gospodarstwa domowego. Przymusowa izolacja sprawiła, że Polacy chętnie wymieniali stare lodówki, pralki czy zmywarki. Ub.r. był pod tym względem wyjątkowy – informuje serwis rp.pl.

Jak podaje portal rp.pl, sprzedaż artykułów gospodarstwa domowego, w tym elektroniki rośnie od kilku lat. W 2020 r. wzrosła o ponad 10 proc. w liczbie sztuk i o 16 proc. pod względem wartości. Popyt napędza produkcję. 

Według danych APPLiA Polska, organizacji producentów AGD, w listopadzie 2020 r. wyprodukowano 2,5 mln urządzeń dużego AGD. Wynik jest o 16 proc. wyższy w porównaniu z tym samym miesiącem w ubiegłym roku.

APPLiA Polska podaje, że po jedenastu miesiącach wyprodukowano 22 mln urządzeń dużego AGD, co daje wynik o 1 proc. lepszy od roku 2019. Organizacja szacuje, że wartość produkcji w tym samym czasie wzrosła o ok. 15 proc. i wyniosła ponad 28 mld zł.

Największą grupą produktową w produkcji AGD są pralki – ponad 6 mln urządzeń. W listopadzie dynamika ich produkcji wyniosła 12 proc. Druga w kolejności grupa, zmywarki do ubrań odnotowała aż 27 proc. wzrostu produkcji w tym samym miesiącu. Także dwucyfrowe wzrosty zanotowano w produkcji chłodziarek (16 proc.) oraz piekarników (12 proc).
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także