29.08.2017/11:41

Sprzedaż Tigera na stabilnym poziomie

Sprzedaż napoju energetycznego Tiger, mimo niedawnego kryzysu wizerunkowego, nie odnotowuje znaczących wahań. Niewykluczone, że przyczyniła się do tego zdecydowana reakcja producenta, który przeprosił konsumentów za niedopuszczalny przekaz, który zawierały reklamy opublikowane na Instagramie. 

Z opublikowanych na portalu wirtualnemedia.pl danych Centrum Monitorowania Rynku, zbierającego dane z kas fiskalnych wynika, że Tiger zaczął nieznacznie odzyskiwać utracone udziały rynkowe. W tygodniu od 14 do 21 sierpnia wzrosły one o 0,7 pp. w porównaniu z poprzednim tygodniem i wyniosły 19,8%. To i tak sporo gorszy wynik niż przed kryzysem, gdy udziały Tigera wynosiły 22,3%.

Dane przytoczone przez wirtualnemedia.pl obejmują tylko ok. 400 sklepów niezależnych i z tzw. miękką franczyzą o pow. do 300 m.kw., nie są więc miarodajne dla całego handlu detalicznego i trudno na ich podstawie wyciągać zbyt daleko idące wnioski. Wyniki z pozostałych 5,5 tys. sklepów sieciowych mają być dostępne za kilka dni – wtedy obraz całej kategorii energetyków będzie bardziej miarodajny.

Z sondażu konsumenckiego, przeprowadzonego 20 sierpnia na zlecenie rp.pl wynikało, że 25% badanych zadeklarowało, iż nie będzie kupować produktów Maspexu. Blisko 28% nie miało w tej sprawie wyrobionego zdania, a 47% stwierdziło, że nadal będzie kupować produkty firmy.

Prognozowaliśmy wtedy, że w rzeczywistości skala bojkotu produktów Maspeksu będzie wielokrotnie mniejsza, a emocjonalne deklaracje ankietowanych raczej nie przełożą się w 100% na konkretne decyzje zakupowe konsumentów. Było w tym, jak się okazuje, sporo racji. Niewykluczone, że przyczyniła się do tego zdecydowana reakcja producenta, który przeprosił konsumentów za niedopuszczalny przekaz, który zawierały reklamy opublikowane na Instagramie.

Czytaj więcej na wirtualnemedia.pl
 

Dodaj komentarz

14 komentarzy

 • Milena 09.09.2017

  Niech wszyscy Ci co tak się bulwersują wpłacą chociaż złotówkę na powstańców a wtedy się wypowiadają.

 • JW 08.09.2017

  Właśnie, gdzie Ci patrioci wspierający Polskę, skoro jedna wpadka wystarczy żebyście zaczęli wysyłać pieniądze za granicę...

 • MANIEK 08.09.2017

  Wspierajmy polską gospodarkę, takie durne bojkoty tylko jej szkodzą.

 • katrun 07.09.2017

  Dla mnie sprawa zakończona i na dodatek happy endem :) Powstańcy skorzytali, najwazniejsze!

 • Wiking 07.09.2017

  Czas pokazał, że słowa ludzi i ich bojkot nic nie dał..

 • Ada 06.09.2017

  Mnie dotknęła ta reklama, ale uważam, że rzeczą ludzką jest błądzić, ale nie godną człowieka trwać w błędzie. Wnioski wyciągnięte, odpuszczam.

 • Bipper33 06.09.2017

  Całe szczęście, że Maspex wyszedł z całej sprawy obronną ręką, pokazali, że mają klasę.

 • komar 05.09.2017

  Myślę, że sytuacja wróci do normy i będzie jak wcześniej. Ludzie nie chcą bojkotowania.

 • Miki 05.09.2017

  Cała ta afera była dla mnie jakaś przesadzona, Maspex zachował się tak jak powinien no i tyle, nie ma co się rozwodzić.

 • Robert 03.09.2017

  W końcu sytuacja tigera wróci do normy. Zawirowania są, ale co by nie mówić to jest jeden z lepszych energetyków.

 • Ula 03.09.2017

  Tak sobie myślę, że gdyby wszystkie firmy za nietrafione reklamy odpłacały tak jak maspex to uzbierałaby się całkiem niezła sumka. W tym przypadku bojkotowanie jest nie sprawiedliwe.

 • pegaz 02.09.2017

  U nas tiger jest normalnie widoczny na pólkach, tam gdzie można było go kupić przed aferą tak można i teraz. No i dobrze.

 • Jubilat 30.08.2017

  I nie wiadomo czy ktoś ich w to nie wrobił. Przecież to jakiś pracownik jakiejś agencji marketingowej umieścił gdzieś tam w internecie. Władze spółki absolutnie nie mają z tym nic wspólnego. Gdyby ludzie z Maspexu byli pisowcami to by od razu oskarżyli cały świat o prowokację z głównymi winowajcami w postaci Tuska, Merkel i Wałęsy.

 • filka 30.08.2017

  To było do przewidzenia. Firma naprawdę zachowała się bardzo dobrze po całej tej akcji. Nie umywali rąk, przeprosili, dobrowolnie wpłacili pieniądze na fundusz dla żyjących powstańców.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.