31.01.2017/12:58

Stabilizacja optymizmu polskich konsumentów w styczniu 2017 r.

Według danych Ipsos w styczniu 2017 optymizm polskich konsumentów ustabilizował się na poziomie z grudnia, podobnie jak klimat gospodarczy i wskaźnik oceny bieżącej sytuacji społeczno-gospodarczej, osiągając odpowiednio wartości: 98,02 oraz 90,1 i 94,25 pkt. Obniżeniu uległ wskaźnik oczekiwań (o prawie 3 pkt), osiągając wartość 98,78 pkt.

Według ekspertów Ipsos brak wyraźnych rozwiązań związanych z sytuacją wokół Sejmu i okupacją Sali posiedzeń przez opozycję spowodował niepewność Polaków, co do szybkiego rozwiązania konfliktu i utrzymaniu się nastrojów społecznych na poziomie z ubiegłego miesiąca.

Oczekiwania społeczne, co do uspokojenia relacji politycznych między dwiema głównymi stronami politycznymi w Polsce i wobec stabilności prac Sejmu są niepewne, co znalazło swój wyraz w obniżeniu wskaźnika oczekiwań.

Wskaźnik Optymizmu Konsumentów Ipsos może przybierać wartości z przedziału od 0 do 200 punktów. Ostatni pomiar oparty jest na wynikach badania przeprowadzonego między 11 – 16 stycznia 2017 roku na reprezentatywnej losowo- kwotowej próbie 1000 Polaków, którzy ukończyli 15 lat.
Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.