13.08.2013/11:01

Stabilny wzrost Nestlé w I półroczu br.

W okresie styczeń-czerwiec br. sprzedaż Nestlé wzrosła o 5,3 proc. do poziomu 45,2 mld franków szwajcarskich. Dochody spółki w pierwszej połowie roku wzrosły o 4,1 proc., podczas gdy analitycy przewidywali wyniku na poziomie 4,5 proc. – podaje bloomberg.com.

To najsłabszy wzrost sprzedaży szwajcarskiego giganta od czterech lat. Na wynikach zaważyły obniżka cen oraz pogoda w Europie, która wpłynęła na sprzedaż lodów i mrożonek. Wzrost przychodów organicznych po raz pierwszy od trzech lat przekroczył 6 proc. Mimo tego, sprzedaż organiczna w Europie wzrosła w pierwszych sześciu miesiącach roku jedynie 0,5 proc. wobec przewidywanych 1,5 proc. W Europie Centralnej i Środkowej koncern najlepsze wyniki zanotował w Rosji, Czechach i na Słowacji. Z marek szczególnie dobrze radził sobie KitKat, spółka jest też zadowolona ze sprzedaży produktów Nescafé Gold.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.