17.06.2020/19:04

Stacje Lotos znikną z rynku? Daniel Obajtek: PKN Orlen z czasem będzie chciał ujednolicić markę

Prezes polskiego giganta paliwowego zapowiedział, że w przyszłości spółka skupi się na budowaniu jednego silnego brandu dla swoich spółek. A to może oznaczać likwidację chociażby marki Lotos.

Obajtek udzielił wywiadu Money.pl. Został zapytany o to, czy po przejęciu Lotosu brand nie zniknie z rynku.

- Nie posiadamy tylko marki Lotos – mamy również marki Unipetrol czy Star. Oczywiście z czasem tak poważny koncern jak my będziemy inwestować w to, byśmy byli w jedną marką, zresztą już to robimy. Poprzez inwestycje w sport bardzo mocno chcemy budować siłę Orlenu. Jest normalną rzeczą, że Orlen z czasem będzie chciał ujednolicić markę ­– powiedział Daniel Obajtek.

Podkreślił jednocześnie, że jest to raczej dalsza perspektywa, nie doprecyzował kiedy mogłoby dojść do likwidacji Lotosu. – To wszystko wymaga czasu i pewnego rozpoznania i wyznaczenia odpowiednich kierunków – powiedział Obajtek.

Obecnie fuzja Orlenu z Lotosem znajduje się na etapie rozmów tego pierwszego z Komisją Europejską, która musi wydać zgodę na przejście. W kwietniu KE dała Orlenowi możliwość zapoznania się z jej analizami oraz wątpliwościami dotyczącymi przejęcia. Teraz płocki koncern musi odnieść się do nich i zaproponować środki zaradcze. Agencja Reutera swego czasu informowała, że w grę wchodzi sprzedaż niektórych aktywów w Polsce.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • koko 24.08.2020

  Jeśli LOTOS ma zniknąć to po co inwestuje się grube pieniądze w reklamę np. podczas przerwy meczu Ligii Mistrzów? :-(

 • tom 30.07.2020

  Nieprawdopodobne co oni robią z naszym krajem. Miernoty bez kompetencji niszczą przez lata budowaną markę. Rozpacz

 • Mafia Paliwowa 05.07.2020

  Ja natomiast mam nadzieję, że przed zniknięciem z krajobrazu polskich dróg stacji z logo Lotos, zniknie z zarządu Orlenu ktoś taki jak Obajtek a przy okazji jego koledzy z rządu i "jedynie słusznej partii" pójdą tam gdzie od zawsze jest ich miejsce - śmietnik historii.

 • Marek 21.06.2020

  Co by tu jeszcze spieprzy...... Wójt z Pcimia dolnego

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.